Як імбирний пряник став символом Різдва

Перед Різдвом оселі людей наповнюють чарівні аромати. Серед них — суміш медово-імбирних пряників. Розповідаємо десять фактів про всім відому випічку.

silmedia_zgcl/lZTwRkOSR.jpeg

1. Сам пряник з'явився в Стародавньому Єгипті. Тоді пекарі стали додавати в тісто різні прянощі для аромату. Ранні згадки про медові пряники датуються 350 роком до нашої ери. А ще єгиптяни почали додавати у випічку мед, аби вона довше зберігалася. Навіть зараз, правильно приготований пряник без хімічних додатків може зберігатися шість місяців і смакувати як свіжий.

2. У Німеччині 15 століття до пряників ставилися настільки серйозно, що для їх випікання потрібно було входити до складу гільдії пряникових пекарів.

3. Пряники використовували як політичну рекламу: римський імператор Фрідріх III поширював імбирні пряники з власним зображенням. Англійська королева Єлизавета I замовляла імбирні пряники в натуральну величину, що зображують почесних гостей королівської сім'ї.

4. За однією з версій, перші пряничні будинки з'явились у 17 столітті. Натхненням стала казка Братів Грімм "Гензель і Гретель" та солодкий будинок відьми. 

5. У 17 столітті прянична справа стала одним з відомих народних промислів. Кулінарів, які випікали та розписували пряники, стали називати «пряничники».

silmedia_zgcl/6FU8yNOIR.jpeg

6. Класичні, у нашому розумінні, імбирні пряники вигадали у Великій Британії. Саме там вперше приготували фігурне печиво з додаванням імбиру. Рецепт, за офіційною версією, вигадали лицарі-хрестоносці.

7. Саме імбирний пряниковий чоловічок з'явився у 1875 році, коли вийшла дитяча книжка The Gingerbread Boy. Головний герой, як і колобок, тікає від різних переслідувачів: бабусі, дідуся, корови і інших, перш ніж його з'їсть лисиця.

8. У різних містах світу проходять пряникові фестивалі. Наприклад, у місті Берген у Норвегії щорічно проходить міська виставка імбирних пряників, де люди створюють складні пряникові будівлі та споруди.

9. Раніше існувало повір’я, що жінка, яка з'їсть пряничного чоловічка, вийде заміж.

10. Найстаріший записаний рецепт пряників датований XVI століттям. Він зберігається в Німецькому національному музеї в Нюрнберзі.

А ви знали, що смачний імбирний пряник є справжнім джерелом вітамінів і мінералів? Залізо, кальцій, фолат, В-12, натрій, калій, білок, магній, ніацин. Фактично, з'ївши всього один пряник ви отримаєте не просто заряд святкового настрою, а й хорошу порцію корисних речовин.

silmedia_zgcl/R3VXsNOSR.jpeg

Рецепт імбирного печива

Для приготування вам знадобляться:

  • вершкове масло (100 г),
  • цукор (120 г),
  • мед (250 г),
  • 1 яйце куряче,
  • розпушувач,
  • борошно (500 г),
  • Прянощі: мелена кориця (1 ч. л.), мелений імбир ( 1 ч. л.), кардамон (0.5 ч.л.), гвоздика мелена (0.5 ч. л.), сіль (0.5 ч. л.), какао (10 г), розпушувач (10 г).

Для глазурі: лимонний сік (40 мл), цукрова пудра (100 г), білок.

Приготування

1. У каструлі змішати цукор, мед і масло. Гріти на невеликому вогні до тих пір, поки цукор повністю не розчиниться.

2. Остудити суміш до кімнатної температури і вбити в неї яйце, ретельно перемішати.

3. Змішати борошно з розпушувачем і поступово всипати в рідку масу.

4. Дати тісту настоятися кілька годин, потім ретельно перемішати його, щоб воно вийшло гладким.

5. Розкачати тісто завтовшки приблизно 3-4 міліметри. Вирізати з нього фігурки на ваш вибір.

6. Застелити деко папером для випічки, викласти на нього майбутнє печиво і випікати в духовці 15 хвилин при температурі 180 градусів.

7. Готові пряники остудити і приготувати глазур. Для цього потрібно змішати лимонний сік, білок і цукрову пудру до однорідної маси.

8. Набрати глазур в кондитерський мішок (або звичайний пластиковий пакет, відрізавши в нього один з куточків) і прикрасити пряники будь-якими візерунками або написами. Як тільки глазур захолоне, можна подавати до столу.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар