Як росіяни викрадають українських дітей — розслідування

Інформаційне агентство Reuters опублікувало розслідування про російських посадовців та колаборантів, які викрадають українських дітей з тимчасово окупованих територій.

silmedia_zgcl/OHTIODcIR.jpeg

Про це пише Reuters.

Протягом шести місяців журналісти розслідували долі викрадених росією українських дітей, які осиротіли або були розлучені із родинами.

Багато учнів Генічеського училища залишилися сиротами або розлучилися з родинами. Серед них були 16-річні Ліза Бацура та Зорік Ібріан з Херсона.

silmedia_zgcl/R9CcdDcSg.png
Викрадені діти

Останні кілька місяців підлітки були в приморських таборах Криму, де працівники забороняли їм носити синьо-жовті кольори України та змушували вчити напам’ять гімн росії. Нещодавно проросійські чиновники перемістили їх до підконтрольного рф Генічеська.

Лізу повернули на підконтрольну Україні територію завдяки її мамі. Дівчинку привезли додому у травні 2022 року.

silmedia_zgcl/XyISvDcSR.jpeg
Ліза Бацура та її мама. Фото: Аліна Смутко

Інші діти з Херсона, які жили в коледжі в Генічеську, залишаються у росіян. Серед них – однокласник Лізи Зорік та його брат Данило, які осиротіли у 2021 році.

Reuters відстежило переміщення 48 інших дітей-сиріт з Херсона, яким на момент вивезення було п'ять років або менше. Близько десятка херсонських дітей помістили в Опушкинський дитячий туберкульозний санаторій. Деяких дітей доставили до будинку Йолочки в Криму. Ще двоє дітей перебувають у росії. Один з них – Ілля Ващенко, якому цього місяця виповнюється чотири роки. Хлопчик отримав нове російське свідоцтво про народження 26 вересня 2022 року в російському державному РАГСі неподалік москви.

silmedia_zgcl/JjLsOD5SR.jpeg
Ліза Бацура та її мама. Фото: Аліна Смутко

Другу дівчинку — дворічну Маргариту удочерив голова партії «Справедлива росія – за правду» Сергій Миронов із дружиною Інною Варламовою. Дитині змінили ім'я на Марина Миронова.

silmedia_zgcl/ND8oDDcSg.jpeg

Журналісти розповідають, що за вивезенням українських дітей стоїть «величезна машина з депортації, розміщення та перевиховання». Агентство зазначає, що до депортації дітей причетні: Львова-Бєлова, члени російського парламенту, «чиновники» в окупованому Криму та колаборанти серед українських лікарів і вчителів. У деяких випадках росіяни використовували дітей для своїх пропагандистських відеороликів.

silmedia_zgcl/K_QBvD5Ig.jpeg
«Депортація коштувала величезних людських жертв: братів і сестер розділили, вразливу молодь налаштували один проти одного, дітей дошкільного віку залишили без кровних родичів, які могли б за ними доглядати. І сховали від сторонніх очей на території, контрольованій росією», — йдеться у публікації.
silmedia_zgcl/yAcjDD5Sg.jpeg

Голова організації Save Ukraine Микола Кулеба розповів, що викраденим дітям «промили мізки»:

«І ми ніколи не зможемо повернути їх назад. Тому що вони ненавидять Україну зараз», – додав він.

Нагадаємо, в Енергодарі окупанти викрали 10-річного хлопчика.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар