Як українці виступили на Олімпіаді-2024: результати

Літні Олімпійські ігри тривали з 26 липня по 11 серпня у Франції. Українські спортсмени здобули 12 медалей.

Ярослава Магучіх — чемпіонка зі стрибків у висоту.

Загалом Україна посіла 22 місце за загальною кількістю медалей з 84 у рейтингу національних команд. На першому місці Китай — 90 медалей, на другому США — 123 медалі, а на третьому Японія з 44 медалями.

Золото

Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова — чемпіонки у командній шаблі. Українські фехтувальниці виступили вперше з 2016 року в жіночій командній шаблі.

Ольги Харлан стала найтитулованішою українською спортсменкою в історії Олімпійських ігор. На рахунку у спортсменки шість нагород з Олімпіад: три індивідуальні «бронзи», та три командні нагороди: два «золота» та одне «срібло»!

Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова

Ярослава Магучіх — третя в історії України олімпійська чемпіонка в легкій атлетиці. Також дівчина перша українка, що здобула дві медалі Олімпійських ігор в легкій атлетиці.

Ярослава Магучіх

Третє золото здобув боксер Олександр Хижняк, який став олімпійським чемпіоном у вазі до 80 кілограмів.

Олександр Хижняк

Срібло

Стрілець Сергій Куліш здобув срібну нагороду у фіналі стрільби з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів.

Сергій Куліш

Ілля Ковтун отримав першу медаль України на Олімпійських іграх у спортивній гімнастиці. Спортсмен виступив у вправах на паралельних брусах.

Ілля Ковтун

Українки Анастасія Рибачок та Людмила Лузан вибороли срібло у веслуванні в каное-двійці на дистанції 500 метрів.

Анастасія Рибачок та Людмила Лузан

Парвіз Насібов отримав срібну медаль у греко-римській боротьбі (вага до 67 кг).

Парвіз Насібов

Спортсменка з Ірпеня Ірина Коляденко здобула срібло у вільній боротьбі у вагової категорії до 62 кг.

Ірина Коляденко

Бронза

Ольга Харлан — стала дворазовою олімпійською чемпіонкою у 2024 році. Має і золото в команді з Аліною Комащук, Оленою Кравацькою та Юлією Бакастоваою. Та виграла бронзу у фехтуванні на шаблях в особистій першості.

Ольга Харлан

Стрибунка Ірина Геращенко з результатом 1.95 виборола бронзову медаль. До цього дівчина часто займала 4 та 5 місця.

Ірина Геращенко

Атлет Михайло Кохан здобув бронзову медаль у фіналі змагань із метання молота — 79,39 метра.

Михайло Кохан

В останньому поєдинку в карʼєрі Жан Беленюк виграв бронзу в греко-римській боротьбі у категорії до 87 кг.

silmedia_zgcl/LkvSK7CSR.webp
Жан Беленюк

Наступна Олімпіада відбудеться у 2028 році в Лос-Анджелесі. Додатково до змагань включили дисципліни: бейсбол/софтбол, крикет, лакрос, сквош та флаг-футбол.

Нагадаємо, меми про Олімпійські ігри у Парижі.