Як виробник «Талан» захопив ринок взуття для ЗСУ — розслідування

Аналітичний центр StateWatch проаналізував, чому Міноборони для проведення тендерів на закупівлю взуття постійно вибирає компанію «Талан». Зазначається, що технічні вимоги блокують участь інших виробників у закупівлях МОУ.

silmedia_zgcl/lB_5rqBSR.jpeg
Взуття «Талан». Фото з відкритих джерел

Про це пише аналітикиня StateWatch Дар'я Кузьміна для видання «Дзеркало тижня».

За її словами, технічні специфікації для взуття розробляє Центральне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ і додає рисунки черевиків із логотипом компанії «Талан»:

«Технічні специфікації важливі у тендерному процесі, адже вони визначають критерії, за якими замовник оцінює, чи задовольняє продукція потенційного постачальника його потреби», — зазначає Дар'я Кузьміна.

Зокрема, логотип може зупиняти інших виробників від участі в державних закупівлях армійського взуття. Авторка зауважує, що відсутність конкуренції «Талану» забезпечила технічна специфікація 2015 року на закупівлю черевиків. Згідно з нею лиття підошви берців ідентичне до малюнка на підошвах «таланів».

silmedia_zgcl/3b5Hr3BSg.png
Аналітичний центр StateWatch

У 2016 році львівський бізнесмен Олександр Божагора поскаржився в АМКУ на дискримінаційні вимоги Міноборони:

«Вочевидь, чиновники це звернення проігнорували, бо станом на сьогодні специфікації МОУ досі містять рисунки, на яких зображені черевики з логотипом компанії «Талан», — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, як завищували ціни на продукти для Міноборони — розслідування.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар