Єрмак, ситуація на фронті та саміт миру — головне з інтерв'ю Зеленського для Bloomberg

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю виданню Bloomberg, де розповів про неукомплектовані бригади, мирні перемовини, ситуацію на фронті та інше.

silmedia_zgcl/nEsqTzlIR.webp
Володимир Зеленський. Фото: Фото: Reuters

Зеленський про Єрмака

Президент назвав голову свого Офісу Андрія Єрмака одним із найпотужніших менеджерів у президентській команді. Глава держави заявив, що, коли хтось поширює дезінформацію стосовно Єрмака, тим самим він намагається послабити самого президента.

silmedia_zgcl/CoQJpz_Ig.jpeg
Володимир Зеленський та Андрій Єрмак. Фото: Офіс Президента

За словами Зеленського, росія запускала багато дезінформації, про те, що рішення ухвалює не він, а тіньові люди, що він не контролює партію і не має впливу на деяких міністрів.

«Я не хочу мати вплив. Є закон. Я президент згідно з українським законодавством. Єрмак — потужний менеджер. Я його поважаю за результат. Він робить те, що говорю йому я», — заявив Зеленський.

Неукомплектовані бригади та ситуація на фронті

За словами Президента, наразі в ЗСУ є 14 бригад, які не мають зброї, адже вона ще не прибула від західних союзників. Він назвав ситуацію на фронті не патовою, але проблемною.

«У нас є бажання (контрнаступу — авт.), а інструменти не прийшли, як то кажуть. Тобто у нас стоять бригади без зброї, у нас стоять резерви, у нас стоїть 14 неукомплектованих бригад, у яких немає відповідної зброї. Зброї, за яку вже голосували (у конгресі США — авт.), про яку говорили. Пакети мають приходити, але вони йдуть, на жаль, повільно», — розповів президент.
silmedia_zgcl/Z0Os2k_SR.jpeg
Фото: Генштаб ЗСУ

Зеленський зазначив, що контрнаступ відбудеться тоді, коли буде зброя, і зауважив, що з особовим складом ситуація «набагато краща, ніж була три місяці тому». Він розповів, що графіка надходжень озброєння немає, і це велика проблема, яка заважає плануванню.

Трамп та закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп повинен представити свій план швидкого завершення війни з росією. Він зазначив, що будь-яка пропозиція повинна уникати порушення суверенітету країни.

«Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам про це сьогодні. Якщо є ризики для української незалежності, якщо ми втратимо державність – ми хочемо бути готовими до цього, ми хочемо знати», – сказав Зеленський.
silmedia_zgcl/07LVok_SR.webp
Байден і Трамп на дебатах

Він також зазначив, що готовий зустрітися з Трампом та поскаржився на затримки в поставках озброєння. Зеленський відкинув думку про те, що українські та російські війська зайшли в глухий кут на полі бою. Він зазначив, що українські військові мають кращі позиції з точки зору живої сили, ніж це було кілька місяців тому, і новий наступ – це питання озброєння їхніх бригад.

«Глухий кут означає, що виходу немає. Але проблему можна вирішити, якщо є воля і є інструменти. У нас є воля, а інструменти – вони ще не з’явилися…Це найбільша трагедія цієї війни, що між рішенням і реальним фактом ми маємо дуже, дуже, дуже довге очікування», — сказав президент України.

Саміт миру і путін

Зеленський заявив, що на другому Саміті миру повинні бути представники росії, але ймовірно це не буде путін, бо він боїться покидати країну.

«Якщо наступний Саміт миру буде йти по тому плану, який ми передбачаємо, а другий Саміт передбачає, що буде план з усіма пунктами, як ми бачимо закінчення війни і на нашому боці буде більшість світу. Якщо цей план буде готовий, ми організуємо другий Саміт миру і там повинні бути представники рф, а хто це буде? Ми подивимось», — заявив Зеленський.

Транзит газу та удари по російських НПЗ

Зеленський зазначив, що Україна не буде продовжувати транзит російського газу до Європи та розглядає інші варіанти. Наразі в уряді обговорюють поставки азербайджанського газу до ЄС транзитом.

«Ми не хочемо, щоби вони (росія — авт.) заробляли тут гроші», — сказав Зеленський.

Зеленський заявив, що Україна почала бити по російській енергетиці, щоб путін зрозумів, що він робить в Україні:

«Світу боляче, що ми б’ємо по енергетиці росії? Зробіть так, щоб росія не била по нашій».

Нагадаємо, за двома зайцями: про виживання України в умовах загравання до росії.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар