Іноземний постачальник поверне Україні 400 млн грн за неякісні бронежилети

Міжнародний арбітражний суд визнав, що іноземний постачальник мусить повернути Міністерству оборони України гроші за неякісні бронежилети та шоломи.

silmedia_zgcl/hyeKiAVIR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомили в Міноборони.

На початку повномасштабного вторгнення Міноборони придбало в іноземного постачальника бронежилети та шоломи для ЗСУ. Протягом весни та літа 2022 року постачальник передавав товар належної якості. Але наступні партії, які надходили восени та взимку 2022 року, не проходили балістичні випробування — Міноборони не приймало їх.

Україна вимагала від постачальника повернути гроші за товар, який постачали без підтвердження про балістичні випробування, та сплатити штрафні санкції. Постачальник вимогу не виконав.

Тому Міноборони подало позов до міжнародного арбітражного суду про стягнення вартості непоставлених бронежилетів та шоломів, штрафних санкцій та відсотків річних. Суд задовольнив вимогу.

Загальна сума задоволених вимог становить приблизно 10 мільйонів євро і включає, окрім власне вартості товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір. У гривнях ця сума становить майже 400 мільйонів.

Нагадаємо, в Україні скоротили терміни постачання техніки та зброї військовим.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар