Інститут нацпам’яті визнав Булгакова символом російської політики

Новини,4 квіт.Залишити коментар

Експерти Українського інституту національної пам’яті визнали об’єкти, присвячені письменнику Михайлу Булгакову символікою російської імперської політики, а їхнє подальше перебування у публічному просторі є ворожою пропагандою.

російський письменник Булгаков
Пам’ятник Булгакову. Фото: Фокус

Про це йдеться у висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті.

Експерти вважають Булгакова імперцем за світоглядом і затятим українофобом, який тривалий час жив у Києві, проте зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності та негативно відгукувався про становлення української держави.

«З-поміж усіх російських письменників того часу [Булгаков] стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні. Світоглядно був на позиціях російського імперіалізму, білогвардійщини, схвалював експансію російського комунізму», — заявила експертна комісія.

Інститут нацпам’яті розповідає, що у своїх творах Булгаков не створив жодного позитивного образу українця, а тільки застосовував перекручування української мови, глузував з української автокефальної церкви та заперечував саме існування української нації. Зокрема, оповідання «В ніч проти 3-го числа» має антиукраїнську спрямованість через гротескне зображення воїнів першого полку Синьої дивізії. А у «Білій Гвардії» одним із персонажів є власник будинку на Андріївському узвозі Василь Листовничий, де жила сім’я письменника. Булгаков зобразив його жадібним боягузом.

В оповіданні Булгакова «Я убив» комісія Інституту національної памʼяті виявила наративи нинішніх кремлівських пропагандистів Олександра Дугіна, Володимира Соловйова й Ольги Скабєєвої. Також у тексті є ідеологія фашизму. 

«Отже, Михайло Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського — українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією», — заявили експерти.

Нагадаємо, більшість українців підтримують перейменування вулиць на честь загиблих воїнів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар