Історії українців, які запустили власну справу в умовах війни

Ветеран Федір Калиниченко разом з дружиною, Микола Мальченко та Сергій Халупінський розповіли про власний досвід відкриття нової справи в часи повномасштабного вторгнення.

silmedia_zgcl/5VE58fpIR.jpeg

Волонтерка та ветеран відбудовують зруйновану кав'ярню після деокупації

Ветеран Федір Калениченко разом з дружиною-волонтеркою до повномасштабного вторгнення відкрили в Ірпені кавово-чайний клуб TeaKava. Після деокупації міста в кав’ярні готували гарячі обіди та напої для людей, які втратили житло.

«Щоб повноцінно відновити свій бізнес, подружжя наважилося взяти участь у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє з KURATOR» від БФ «МХП-Громаді» та бренду Kurator – й виграли».

Підприємці зможуть замінити вхідні двері, які постраждали від вибуху та після пограбування, а також закупити нове обладнання, щоб ввести в меню прохолоджувальні коктейлі та морозиво.

Підприємець, що релокував бургерну зі Слов’янська до Дніпра

У Слов'янську Микола Мальченко мав ресторанний бізнес та невелике виробництво. З початку повномасштабної війни підприємець переїхав до Дніпра та почав усе з нуля. Він подався на кілька грантів, закупив обладнання й запустив новий бізнес «Ланчбургерну». Тепер у Дніпрі продаються страви власної розробки й технології пана Миколи: бургери з різноманітною начинкою, «загерметизовані» у 2-х ситних коржиках.

silmedia_zgcl/Q2fusBtSR.jpeg

Історія українського піарника

У березні 2022 року Сергій Халупінський залишив посаду комунікаційника БФ «МХП-Громаді», дружину й двох синів та пішов добровольцем на фронт. Він служив у підрозділах контрбатарейної боротьби, аеророзвідки та ударних БПЛА. Захищав Лисичанськ, Бахмут, Авдіївку, Білопілля та Куп’янськ. Наразі чоловік допомагає ветеранам адаптуватися до цивільного життя, адже, за його словами, «ще не все доробив заради перемоги».

«Коли Сергій повернувся з фронту, ми зробили так, щоб він міг бути корисним для тих, з ким пліч-о-пліч виборював перемогу. Тому дали йому можливість обирати між попередньою роботою та взаємодією з військовими і тепер він координатор Центру взаємодії із військовими та ветеранами», — зазначили у благодійному фонді.

Матеріал створено на основі даних Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Нагадаємо, на Львівщині школяр виготовив 4 тисячі окопних свічок для військових.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар