ISW: російський наступ на півночі Харківщини сповільнився

Аналітики Інституту вивчення війни стверджують, що росіяни застосовують нову тактику на Харківському напрямку, через яку зростають втрати та сповільнюється наступ.

silmedia_zgcl/Vih14gESR.webp
Евакуація на Харківщині. Фото: ДСНС

Аналітики розповіли, що росіяни почали використовувати невеликі штурмові групи (в яких, не більше ніж п'ять людей). Вони проникають на українські позиції й потім зливаються з іншими такими групами в більшу ударну групу.

За оцінками фахівців, така тактика сприяє збільшенню втрат росіян у живій силі та техніці, а також сповільнює загальний темп наступу. Аналітики прогнозують, що якщо темпи російських операцій залишаться низькими, то армія рф може зосередитися на зміцненні захоплених позицій.

silmedia_zgcl/xd8IVgPIg.jpeg
Штурм Вовчанська

Інститут вивчення війни зазначає, що окупанти намагатимуться об’єднати Липцівський та Вовчанський напрямки наступу, щоб створити «буферну зону» в прикордонні, а не просуватися вглиб Харківщини.

У Генштабі повідомили, що на Харківському напрямку ЗСУ відбили 11 атак противника зокрема, на напрямках Глибоке - Липці, Лук’янці - Липці, Борисівка – Нескучне, Шебекіно (рф) - Вовчанськ. На окремих ділянках у районах Лук’янців і Вовчанська українські військові перемістились на більш вигідні позиції. На Харківському напрямку росіяни втратили 162 військових (убиті та поранені), також пошкодили та знищили 26 одиниць військової техніки.

silmedia_zgcl/fIBvVRPSg.png
Мапа бойових дій на Харківщині від Deepstate

Нагадаємо, 10 травня росіяни розпочали наступ на півночі Харківської області поблизу кордону з рф. Збройні сили України відбили атаки та продовжують захищати позиції в регіоні. Також туди спрямували резервні підрозділи.

За останніми даними Deepstate, окупанти просунулись біля Вовчанська та Калинівки.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар