Ізраїль розпочав розширену наземну операцію в секторі Гази

У ніч на 28 жовтня після інтенсивних авіаударів по сектору Гази ізраїльські піхота і танки ввійшли на територію ексклаву.

silmedia_zgcl/ZQ-Ttj7Ig.jpeg
Дим і вибухи, спричинені ізраїльськими ударами, на горизонті на півночі Гази, 28 жовтня 2023 року. (AP Photo/Abed Khaled)

Як пише New York Times, ізраїльські чиновники поки не коментують відкрито, чи є ця операція початком анонсованого раніше повномасштабного наземного вторгнення.

«Наші війська і танки знаходяться всередині сектора Газа — вони стріляють і діють. Але наші війська і танки вчора також були в Газі», — сказав майор ЦАХАЛу Нір Дінар.

Другий військовий чиновник, контрадмірал Даніель Хагарі, повідомив журналістам раніше в п’ятницю, що ізраїльські сухопутні сили «розширюють» свою діяльність у секторі Газа, не надавши подробиць. Адмірал Хагарі також сказав, що військові літаки націлені на підземну «інфраструктуру терористів».

Увечері 27 жовтня в Газі почались масштабні збої в роботі інтернету та мобільного зв’язку. Агентство ООН у справах дітей (UNICEF) повністю втратило зв’язок з усіма своїми співробітниками на території Гази.

Того ж вечора Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку переважною більшістю голосів проголосувала за необов'язкову резолюцію, яка закликає до негайного припинення вогню. Резолюція була представлена ​​групою арабських країн на чолі з Йорданією.

Вранці 28 жовтня видання Times of Israel повідомило, що протягом ночі авіація ЦАХАЛ вдарила по 150 підземних обʼєктах, що належать угрупованню ХАМАС. Армія оборони Ізраїлю назвала цей рейд «розширеною наземною операцією», а не повноцінним наземним наступом.

У результаті інтенсивних бойових зіткнень на землі було вбито кількох терористів, у тому числі голову військово-повітряних сил ХАМАС.

Раніше ми писали, що в один з курортів Єгипту влучила ракета.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар