«Караоке на майдані», «Територія А», «Каламбур»: телешоу, на яких ми виросли. Частина 1

Багато речей змушує нас посміхатися нині. Наприклад, зведення Генштабу чи бавовна в Бєлгороді. Але є речі, які не тільки завжди викликають посмішку, а повертають у дитинство чи юність. Згадайте часи без інтернету, коли ми ще купували газети, аби знати о котрій будуть показувати улюблені мультики, серіали чи токшоу по телевізору.

silmedia_zgcl/y3dHHl_Vg.jpeg

Ми й досі пам'ятаємо, що «Караоке на майдані» на Інтері починалося щонеділі о 10:40, а «СВ-шоу» транслювали на 1+1.

У 90-х в незалежній Україні з'явилося багато креативних програм. Журналісти наважилися на ще небачені експерименти, захоплювали глядачів епатажністю та залишили в минулому канцелярщину та шаблонність.

Кожне шоу мало свої нестандартні фішки, якими дивувало. Ведучі говорили на колись непопулярні теми, зацікавлювали оригінальною подачею, яскравим виглядом та оригінальністю.

Запрошуємо вас у подорож найулюбленішими телешоу 90-х

«3х4 найкумедніше домашнє відео» або сучасні тікток відоси

silmedia_zgcl/oqpfdN_4R.png

Зараз ми можемо відкрити відеохостинг у будь-який час, а тоді не можна було пропустити жодного випуску, аби потім було що обговорювати з друзями. Шоу містило добірки з папугами, котами, собаками та іншими свійськими чи дикими тваринами, курйози на сімейних застіллях або звичайні кумедні ситуації, які трапляються мало не щодня з кожним із нас.

Спочатку ведучим програми був Анатолій Дяченко. Розпочавши із запозичення іноземних кумедних сюжетів, шоу швидко перейшло виключно на українське наповнення, демонструючи відео з весіль, танців, кумедні вчинки дітей та домашніх тварин.

Герої програми – люди прості. Місця дії – провінційні міста, обласні центри, селища міського типу.

Під кінець програми ведучий оголошував переможців. Ними ставали люди, відео яких виявлялися найкумеднішими. Вони отримували нагороду.

«Караоке на майдані»

Караоке на Майдані» – програма-рекордсмен на українському телебаченні, оскільки, на відміну від неї, жодне музичне або розважальне шоу не йшло в ефірі 20 років поспіль.

Програма «Караоке на майдані» мала кілька етапів:

  • спочатку співали всі разом одну пісню, після чого ведучий обирав тих, хто проходив у наступний тур;
  • учасники другого туру співали пісню на вибір. Глядачі за оплесками визначали фіналістів;
  • у третьому турі двоє учасників збирали гроші в капелюхи. У кого була сума більша, той і перемагав.

Подарунки учасникам теж були традиційними: десяток яєць, соки, майонези (залежно від спонсорів програми), курка, яка знесла яйця, медаль переможцю та гроші. Словом, що розповідати. Треба глянути. Тому ловіть випуск із Тіною Кароль.

До речі, на шоу розпочинало свій зірковий шлях багато українських виконавців серед яких і Олександр Скічко, і Макс Барських, і Віталій Козловський, і Антитіла та багато інших.

«Територія А»

silmedia_zgcl/Z52AJN_4g.jpeg

Перший український хіт-парад, який показав телеглядачам наскільки різноманітною може бути українська музика. До речі, всі відео, що потрапляли до чарту були українського виробництва (хоча самі пісні звучали й іноземними мовами), а україномовні кліпи потрапляли до Території без черги.

Хіт-парад був першим у історії українського телебачення, який можна було дивитися щодня: спочатку 5, потім — 10, а пізніше — 20 місць.

Трансляції відбувалися тричі на тиждень щобудня: зранку, вдень і увечері. Щотижня два учасники залишали програму, а натомість стартували нові кліпи.

Голосували за композиції глядачі за допомогою листів. Їх до редакції надсилали мішками. Незмінною ведучою була Анжеліка Рудницька.

«СВ-шоу»: Добрий вечір Україно щаслива, в ефірі дочь твоя красива

silmedia_zgcl/jljM0HlVg.jpeg

Тут і суржик, і кітч, й імпровізований гумор від Вєрки Сердючки. У токшоу продумано все: від епатажного початку, де Вєрка вилазить з лімузину під наглядом охоронця, до кадру, де Сердючка вітається з публікою.

Це було розважальне шоу з відомими людьми. Яких показували не в образі далеких та ідеальних зірок, а звичайними людьми.

Сердючка постійно імпровізувала, тому шоу виглядало живим і органічним.

«Табу»

silmedia_zgcl/9Yy_0Nl4R.jpeg

Ну хто народжений у 90-х не пам'ятає фрази «Доброго вечора, я Микола Вересень, і це "Табу"»?

Тоді Микола Вересень одним із перших піднімав на телебаченні 90-х теми, про які раніше говорити в голос було не прийнято: ЛГБТ-спільнота, секс, питання мови, ставлення до росії, містика, зміна статі, проституція та інші.

Програма складалася з кількох гострих сенсаційних історій з коментарями ведучого.

Вересень запрошував у студію цікавих та відомих гостей та говорив з ними, спонукаючи до відвертих відповідей та цікавих роздумів.

«Підйом»

Це ранкова розважальна програма, що виходила з 17 червня 1999 року по 27 червня 2014 року на Новому каналі у прямому ефірі.

Першими ведучими були Маша Єфросиніна та Юрій Горбунов.

«Імперія кіно»

Програма з ведучим Юрієм Макаровим, а потім уже і з Ольгою Сумською починалася о 20:00 перед трансляцією нового фільму о 20:15.

Ведучі розповідали цікавинки про акторів, які грають у анонсованому фільмі та про саму кінострічку, її особливості. Можна сказати, що «Імперія кіно» виховувала кіноманів з хорошим смаком, звертаючи увагу на певні цікавинки фільмів.

«Каламбур»

Журнал відео-коміксів складався з кількох рубрик, кожна з яких мала своїх героїв. Для окремо взятої рубрики писали унікальні сценарії. Програму знімали в Харкові та Одесі, однак спочатку вона стартувала на російських каналах, а вже потім на українському телебаченні.

Найбільшою популярністю користувалися епізоди з рубрики «Дєрєвня дураков». ЇЇ персонажі завжди були незмінними: чоловік, жінка, моряк, ведмідь та бджола. Гумор тут базувався на міміці та кумедних звуках, які супроводжували кожен рух героїв.

«Смачно з Борисом Бурдою»

silmedia_zgcl/y6xfbb_Vg.jpeg

Борис Бурда одесит, програму якого дивилися майже всі господині України. Інтелектуал та журналіст, окрім рецептів певних страв розповідав багато додаткової інформації з різних наукових галузей і робив це так просто та органічно, що час із ним минав непомітно.

Сама програма тривала близько 24 хвилин. Обов'язковою у шоу була реклама: холодильники, соуси, певні торгові марки пан Бурда згадував регулярно.

«Маски шоу»

silmedia_zgcl/kV7uxx_Vg.jpeg

З осені 1991 року одеська комік-трупа почала випускати своє шоу в стилі німого кіна. Автором та керівником проєкту був Георгій Делієв.

Хто хоч раз не бачив Маски в лікарні, армії, тюрмі, суді? Ці пародії були унікальними, кумедними та дуже рейтинговими. Чого варта головна мелодія Тумба, яку знає чи не кожен українець.

Зауважимо, що як і «Каламбур», «Маски шоу» одразу з'явилися на російських екранах, незважаючи на українських виробників.

З часом майже всі шоу зникли з екранів. Однак більшість ведучих далі лишалися у телеіндустрії, створюючи власні проєкти. Вєрка Сердючка успішно виступила на Євробаченні, Ігор Кондратюк був продюсером програми «Шанс» та одним із членів жюрі відомого токшоу «Х-фактор», Маша Єфросініна та Юрій Горбунов нині вважаються топ-ведучими в Україні. Останній активно знімається у кіно та бере участь у комедійних програмах.

Однак багато з програм назавжди лишилися в минулому, але були хорошим трампліном для розвитку українських телешоу в майбутньому.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар