Керівництво Держспецзв’язку підозрюють у розкраданні понад 62 млн грн

20 листопада правоохоронці викрили організовану групу, у складі з керівництвом Держспецзв’язку, які викрали державні кошти на суму понад 62 млн грн.

silmedia_zgcl/4DLwRQISg.jpeg

Про це повідомляє НАБУ.

Впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили шахрайську схему. Вони викрали гроші, які були виділені на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу.

З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Наразі правоохоронці підозрюють шість осіб:

  • Голову Держспецзв’язку та його заступника;
  • гендиректор та співробітник держпідприємства;
  • власник групи компаній (організатор схеми) та один його працівник.

Слідчі вирішують питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Напередодні, Кабмін звільнив голову Держспецзвʼязку Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку Віктора Жору.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар