Хмельницького підприємця оштрафували за сексистську рекламу

Хмельницький окружний адміністративний суд оштрафував підприємця, який продавав листівки, наклейки й календарі із зображенням оголених жінок.

silmedia_zgcl/syFPIqhSg.jpeg
Календар «Українська дружина», на рекламу якого натрапила юристка

Про це повідомили в асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».

У квітні 2022 року адвокатка Марта Змисла побачила в інтернеті рекламу, яка мала ознаки дискримінаційної. На продаж виставили листівки, наклейки й календарі із зображенням оголених жінок у «відкрито-агресивних і принизливих образах сексуального характеру».

«Ідеєю рекламної продукції було доведення до відома військовослужбовців того, що поки вони захищають Україну від ворога, їх удома чекають привабливі й оголені жінки, які до того ж ще є чудовими домогосподинями», – розповіла Марта.

Вона подала скаргу до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів щодо порушення законодавства про рекламу. У результаті чого 22 січня цього року підприємця визнали винним у порушенні законодавства про рекламу й стягнули з нього штраф у розмірі 1700 гривень.

«Як бачимо, національне законодавство має інструменти для притягнення до відповідальності за дискримінаційну рекламу. Тому в разі ідентифікації рекламної продукції, яка містить дискримінаційний характер, варто реагувати й уживати заходів для притягнення недобросовісних рекламодавців до відповідальності», – наголосила юристка.

Скаржитися на сексистську рекламу потрібно до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів. У скарзі необхідно висвітлити, у чому полягає порушення законодавства про рекламу.

Раніше ми писали, що українських жінок продавали у сексуальне рабство в Італію.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар