Кирило Буданов розповів, чому не можна уникнути мобілізації

Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що рекрутинг не зможе забезпечити Україні необхідну кількість особового складу, тому необхідна мобілізація.

silmedia_zgcl/zr9Q9gdSg.jpeg
Фото: Макс Требухов

Про це Кирило Буданов розповів на дискусійній панелі «2024: виклики і перспективи».

Очільник ГУР заявив, що чисельність Сил оборони становить близько мільйона ста тисяч людей.

«Сукупно Сили оборони України зараз становлять — назву трішки умовну кількість, бо ми підійшли до держтаємниці, — мільйон сто тисяч людей. Жоден рекрутинг таких обсягів покрити не може. Виключно мобілізація», — заявив Буданов.

Керівник ГУР зазначив, що потрібно відкидати думки, що мобілізації можна уникнути. Він заявив, що також важлива мотивація українців, бо від цього залежить коефіцієнт корисної дії.

«Від мобілізації не можна відійти. У нас немає стільки людей, охочих робити будь-що. Я вже не кажу про те, щоб воювати. А це ж поточне. Будуть втрати, і цю кількість треба тримати постійно», — зауважив Буданов.

За словами очільника ГУР є певні причини, чому люди не хочуть служити в армії. За його словами, раніше українці не хотіли йти до війська через невеликі зарплати. Проте наразі, фінансова нагорода вже не є головним мотиваційним чинником, попри наявне грошове забезпечення.

«З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей — примусово, не примусово — або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали у армію — їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто», — розповів Буданов.

Кирило Буданов розповів, що питання мобілізації є комплексною проблемою в Україні, для вирішення якої потрібні правильний соціальний діалог й обґрунтування, «але просто словами це вже не вирішити».

Нагадаємо, у Міноборони очікують від місцевої влади сприяння мобілізації.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар