Китай, Іран і росія хочуть «сообразить на троих» у виготовленні балістичних ракет — західні ЗМІ

Китай і росія ведуть таємні переговори з Іраном щодо поповнення Ісламською Республікою запасів ключової хімічної сполуки, яка використовується для приведення в рух балістичних ракет.

Йдеться, зокрема, про ракету Zolfaghar, яка має радіус дії 700 кілометрів

Як стверджують дипломати, знайомі з цим питанням, у коментарях виданню Politico, цей крок означатиме явне порушення санкцій ООН але, вірогідно, допоможе москві поповнити свій запас ракет.

За інформацією видання, Тегеран провів одночасні переговори з офіційними особами та підконтрольними урядам організаціями обох країн, включаючи державну російську хімічну компанію FKP Anozit, щодо придбання великої кількості перхлорату амонію, основного інгредієнта твердого палива, що використовується для ракет.

У Пекіні іранський дипломат, який є «радником Тегерана з питань технологій» у Китаї, очолив переговори про придбання перхлорату амонію. Однак дипломати заявляють, що не знають, про які китайські компанії йдеться.

Точна кількість перхлорату амонію, яку Іран хоче придбати, невідома, але дипломати, знайомі з його планами, вважають, що цього буде достатньо для створення тисяч ракет. Йдеться, зокрема, про ракету Zolfaghar, яка має радіус дії 700 кілометрів. За словами дипломатів, якщо угода відбудеться, деякі з цих ракет можуть у підсумку бути розгорнуті проти України.

Допомога росії через посередництво Ірану шляхом постачання останньому цієї хімічної сполуки, кажуть дипломати, обізнані з цим питанням, є одним із способів Китаю запропонувати москві істотну підтримку «за лаштунками».

Перхлорат амонію є ключовим компонентом твердого ракетного палива, яке часто використовується у військових цілях завдяки своїй надійності та тривалому терміну зберігання. Більшість іранських високоточних і балістичних ракет малої дальності базуються на твердопаливних двигунах. Аналітики кажуть, що країна також використовує це паливо для розробки ракет великої дальності під прикриттям своїх космічних програм.

«Іран посилює залежність від твердопаливних балістичних ракет у своїй стратегії безпеки. Отже, інгредієнти, які входять до твердого ракетного палива — наприклад, перхлорат амонію, будуть мати лише більше значення для цього режиму», — зазначив Бехнам Бен Талеблу, старший науковий співробітник Фонду захисту демократій і автор останнього комплексного дослідження ракетної програми Ірану.

За словами аналітиків, Іран також прагне збільшити власні постачання балістичних ракет, намагаючись «продемонструвати м’язи» на Близькому Сході.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"