Китай випустив офіційну карту, на якій «анексував» території трьох сусідніх країн

У понеділок Китай опублікував нову версію своєї національної карти, на якій як китайська або спірна територія вказані окремі регіони трьох інших сусідніх країн.

Філіппіни стали останніми сусідами Китаю, які заперечують проти його нової національної карти. Вони приєднались до Малайзії та Індії та випустили різкі заяви, в яких звинувачують Пекін у претензіях на їх територію, передає CNN.

silmedia_zgcl/0gsppNzIR.jpeg
Суперечка щодо карти відбулася через кілька днів після того, як прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді та Сі мали рідкісну особисту зустріч у Південній Африці

Філіппіни заявили в четвер, що «відкинули» карту через включення пунктирної лінії навколо спірних районів Південно-Китайського моря, щодо яких у 2016 році винесено рішення міжнародного трибуналу на користь Маніли.

«Карта є останньою спробою легітимізувати передбачуваний суверенітет і юрисдикцію Китаю над об’єктами та морськими зонами Філіппін і не має жодних підстав згідно з міжнародним правом», – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Філіппін.

Індія була першою, хто поскаржився на це у вівторок, коли подала «рішучий протест» проти включення індійського штату Аруначал-Прадеш і спірного плато Аксай-Чін до території Китаю.

«Сьогодні ми висловили рішучий протест через дипломатичні канали китайській стороні щодо так званої «стандартної карти» Китаю 2023 року, яка претендує на територію Індії», — заявив міністр закордонних справ Індії Аріндам Багчі.

Міністерство закордонних справ Малайзії також відкинуло «односторонні претензії» Китаю, додавши, що країна Південно-Східної Азії «послідовна у своїй позиції щодо відхилення претензій будь-якої іноземної сторони на суверенітет, суверенні права та юрисдикцію щодо морських об’єктів Малайзії».

Під час регулярного прес-брифінгу в середу речник МЗС Китаю Ван Веньбінь відхилив скарги, заявивши, що зміни були «звичайним проявом суверенітету відповідно до закону».

«Ми сподіваємося, що відповідні сторони зможуть зберігати об'єктивність і спокій і утриматися від надмірного роздмухування проблеми», - додав він.

З моменту свого приходу до влади в 2012 році Сі Цзіньпін намагався перетворити Китай на глобальну наддержаву, проводячи агресивну зовнішню політику та роблячи все сміливіші кроки в кількох ключових точках Азії.

Суперечка щодо карти відбулася через кілька днів після того, як прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді та Сі мали рідкісну особисту зустріч у Південній Африці, де вони домовилися «активізувати зусилля» для деескалації напруженості на їх спірному кордоні.

Це також відбулося після того, як Індія та Китай взяли участь у 19-му раунді переговорів щодо вирішення проблеми кордону.

«Індія та Китай використовують будь-яку нагоду, щоб залагодити свої розбіжності, але здається, що це відбувається за принципом: один крок вперед, два кроки назад», — сказав Ахіл Рамеш, старший науковий співробітник Pacific Forum, дослідницького інституту зовнішньої політики в Гонолулу.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар