Контрольних не буде — як оцінюватимуть школярів під час війни

На час війни систему оцінювання в українських школах спростять. Відповідні рекомендації для шкіл розробила Державна служба якості освіти. Серед іншого, радять не проводити контрольні.

Без змін має залишитись так зване формувальне оцінювання, за допомогою якого вчителі під час уроків дають зворотний зв’язок учням: виправляють помилки, дають поради. Переважно таке оцінювання відбувається в усній формі. 

А от контрольне оцінювання, яке є джерелом найбільших стресів для школярів, — спростять. Загалом Держслужба радить на період війни не проводити контрольні роботи взагалі, а використовувати поточні результати уроків. 

Остаточне рішення про скасування контрольних мають приймати педради шкіл. Ці рекомендації Держслужби не мають регуляторного характеру. 

Для школярів-переселенців при річному оцінюванні будуть використовувати результати за перший семестр із перезарахуванням оцінок, цей підхід буде особливо корисним для дітей, які змінили заклад освіти.

Після закінчення навчального року учні мають отримати від тимчасової школи супровідний лист, який використовуватимуть у подальшому навчанні, зокрема на основі нього перезараховуватимуть оцінки при поверненні до своєї школи.

Для батьків та учнів фахівці радять завести “Щоденник навчання” – у ньому мають фіксувати вивчені теми та види діяльності на уроках, тобто ігри, вправи, досліди чи проєкти.

Цей щоденник не буде оцінюватись  його ведення добровільне, але він стане у пригоді класному керівнику у складанні супровідного листа. При цьому в жодному разі учитель не має дорікати учневі за відсутність такого щоденника.

Нагадаємо, раніше в Україні скасували ЗНО, ДПА та ЄВІ


Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар