Кожен дев'ятий українець був жертвою шахраїв — опитування

Понад 112 тисяч українців пройшли опитування від Нацбанку й Опендатабот. За його результатами виявилося, що з початку повномасштабної війни кожний дев'ятий опитаний був жертвою шахраїв.

silmedia_zgcl/fiBWAcGSR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомили у Національному банку України.

Результати опитування свідчать, що найчастіше злочинці ошукують молодих людей у віці 18-24 років (14% опитаних) та людей старше 65 років (11,5%).

Майже третина жертв шахраїв втратили близько 500 гривень, ще чверть українців втратили понад 5000 гривень.

Більшість шахраїв обікрали українців в інтернеті під час продажу або купівлі товарів (52.7%). Друге за популярністю місце посідає таке шахрайство як фішингові посилання – 18,6%. Також в Україні популярні шахрайські схеми:злам акаунтів у соцмережах (12%) та виманювання інформації телефоном (10,2%).

«Протидіяти шахрайству можна лише через обізнаність та критичне мислення. Характерно, що більшість випадків, коли українці втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу. Половина від загальної суми збитків від шахрайства з платіжними картками відбулася через соціальну інженерію. Їх можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток», – зазначає директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Нагадаємо, що українців попереджають про нову вірусну спам-розсилку від росіян.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар