Кремль може використати тему радянських пам’ятників щоб посилити ескалаційну риторику в Європі

Кремль розширює наративи навколо пам’ятників радянської епохи колишнім країнам Варшавського договору у Східній Європі.

silmedia_zgcl/YuBNUzhSg.jpeg
Знесення пам'ятника радянським воїнам у Болгарії

Про це пише Інститут вивчення війни.

Посол Росії в Болгарії Еленора Митрофанова 5 лютого заявила, що російсько-болгарські відносини значно погіршилися з початку вторгнення в Україну, і підкреслила, що демонтаж пам'ятника радянській Червоній армії в Софії є ​​«ляпасом» родичам болгарських бійців руху опору.

Болгарська влада почала зносити пам’ятник радянської доби в Софії в грудні 2023 року в рамках ширших зусиль Болгарії з видалення пам’ятників радянської доби.

Російські чиновники нещодавно взялися за демонтаж пам’ятників радянської доби в пострадянських країнах, зокрема в Естонії, щоб звинуватити країну у проведенні ескалації антиросійської політики.

Кремль, ймовірно, має на меті використати ці наративи, щоб створити умови для виправдання російської ескалації проти пострадянських сусідів Росії.

Росія раніше використовувала цей наратив, щоб виправдати тактику гібридної війни проти цих країн.

Поширення цього нещодавно активізованого наративу на колишні країни Варшавського договору свідчить про те, що Кремль може спробувати використати поточні розмови про пам’ятники радянської доби для посилення ескалаційної риторики проти країн Центральної та Східної Європи, включаючи членів НАТО.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар