«Квартал 95» потрапив у скандал через висміювання жителів окупованого Скадовська

У новорічному номері студія «Квартал 95» показала російськомовну мешканку Скадовська, яка намагаючись говорити українською, робила помилки і викривляла значення слів. На таке глузування відреагував мер Скадовська, зазначивши, що містянам, які лишилися в окупації, потрібна підтримка.

silmedia_zgcl/T2ihxdFIR.png
Скріншот з відео

У новорічному шоу переселенка пояснює закарпатцю, що вона «сіСькадовська», тому досі «разговорювала на росіянському язику», українську хіба у школі «вирчала», але всі слова вже «позаблювала».

Під відео у соцмережах місцеві обурюються, що в їхніх краях усі, за невеликим винятком розмовляють українською, і називають такі гумористичні шоу ганьбою.

silmedia_zgcl/uLAzbOFIR.png
silmedia_zgcl/LK4dxdFIg.png

Крім іншого, творці номера переплутали розташування міста, помилково вказавши Схід, а не Південь. На глузування відреагували не лише місцеві, а й мер міста. Він опублікував відеозвернення з проханням долучитись до флешмобу «Скадовськ говорить українською» й зачитати щось українською:

«Жарти про "сіськи" зі Скадовська, напевно комусь здаються дуже дотепними. Але хай це буде на совісті режисерів. Сподіваюся, у них вистачить сили вибачитися перед українцями. Скадовськ сьогодні в окупації, і дійсно чого зараз потребують скадовчани це підтримки. Знаю, що у нас багато людей були російськомовними, але усі добре розуміють українську, і добре говорять українською», — прокоментував Олександр Яковлєв.

Чиновник прочитав вірш Грицька Чубая «В двадцятий вік не просто жити».

Згодом пресслужба 1+1 у коментарі виданню Детектор Медіа пообіцяла видалити номер про переселенку «сіСькадовська» з ютубу і вирізати із запису концерту, а також попросила вибачення в «аудиторії, яку зачепив цей номер».

Гумористи студії «Квартал 95» запевнили, що своїм номером хотіли «показати, що не страшно робити навіть грубі помилки при переході з російської на українську, більш соромно — продовжувати говорити мовою ворога».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар