Латвія віддасть усі свої гелікоптери на ЗСУ

Прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш заявив, що Рига віддасть Україні весь свій флот гелікоптерів, щоб протидіяти росіянам у їх загарбницькій війні.

silmedia_zgcl/fcLNOxu4R.jpeg
Ми-17 Повітряних сил Латвії. 2014 рік Фото: Jevgenijs Slihto

Про це очільник уряду повідомив на міжнародній конференції з відновлення України в Лондоні, передає «Укрінформ».

Мова йде про гелікоптери Ми-2 та Ми-17 радянського зразка, які стояли на озброєння Повітряних сил Латвії.

«У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і мати гарний вигляд — ми відправляємо їх в Україну», - повідомив Каріньш.

За словами чиновника, його уряд витратив понад 1,3% ВВП на підтримку України, серед яких 1% - забезпечення військових потреб ЗСУ на фронті.

Він наголосив, що Латвія ніколи не плекала ілюзій щодо Росії й прийняла рішення підтримати Київ американськими ПЗРК «Стінгер» ще до початку повномасштабної війни.

Каріньш заявив, що тоді це було правильним рішенням, адже зброя приїхала за день до початку вторгнення та стала одним з чинників, чому росіяни не захопили аеропорт у Київській області.

Глава латвійського уряду вказав, що наразі країна продовжує підтримувати Україну як на гуманітарному, так і на військовому рівні, тому що у Латвії, як у нації, є розуміння, за що борються українці.

«Вони борються за багато речей, але ви можете звести це до трьох цінностей: свобода, демократія і верховенство права. Всі ми постійно говоримо про ці речі. Ми всі є борцями за свободу. Але, друзі, українці — це борці за свободу, а ми зараз є тими, хто підтримує свободу», — заявив він.

Чиновник додав, що підтримує інтегрування України до ЄС та НАТО й підкреслив, що усі заморожені російські активи мають піти на відновлення тих руйнувань, які заподіяли росіяни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар