Зображення ЛГБТК+ персонажів важливе, адже представлення всіх людей з їхніми досвідами у кінематографі має великий вплив на глядача. Це надихає порозумітися з собою та зрозуміти інших. А особливо в мультиках, бо навчає дітей толерантності. Ми зібрали для вас низку мультфільмів про ЛГБТК+.
«Стівен Юніверс»
Фантастичний, комедійний мультсеріал від Cartoon Network, режисерка Ребекка Шугар, працювала над «Час пригод з Фінном і Джейком».
За сюжетом, команда інопланетян Кристальні Самоцвіти, які можуть зливатися в єдину істоту, захищає світ від загроз. Це Гранат, Аметист, Перлина та наполовину самоцвіт хлопчик Стівен, який намагається зрозуміти природу своїх сил.
Персонажі «Стівен Юніверс» — дорогоцінне каміння, тож вони не мають статі, але зображуються як жінки. Одна з головних героїнь Гранат є злиттям Рубіну з Сапфіром. Рубін і Сапфір відкрито проявляють любов одна до одної. Їх злиття — це непокора до осуду дорогоцінних каменів щодо злиття різних видів каміння.
У «Стівен Юніверс» всі романтичні стосунки відображені реалістично, адже є і здорові, і нездорові вчинки. Мультсеріал навчає глядачів будувати любов та дружбу.
Сюжет в серіалі розвивається завдяки пісням, багато з яких мають десятки мільйонів переглядів на YouTube й сотні мільйонів прослуховувань у Spotify.
Для 2013-2019 років серіал є доволі прогресивним у ЛГБТК+ тематиці та значно вплинув на культуру представлення цієї спільноти.
«Совиний Дім»
Анімаційний, комедійний, фентезійний телесеріал від Disney. Режисерка — Дана Террас також відома завдяки розкадруванню серіалу «Таємниці Ґравіті Фолз» (тип гумору в них схожий).
Це історія про дівчинку Луз, яка випадково потрапила в портал до іншого світу. Вона знайшла багато друзів, кохану та потрапила в небезпечні пригоди. У мультсеріалі висміюються канони фентезійного світу та є багато сатири.
Головна героїня — це бісексуалка Луз, яка закохалася в лесбійку Еміті. Їх стосунки мають цікавий розвиток від ненависті до кохання. Кожна з дівчат проходить тернистий шлях зростання як особистості, переосмислює цінності та переконання. Їхня пара мила та ніжна — приклад здорових стосунків.
Це перший серіал у Disney, де бісексуальна головна героїня, небінарні персонажі, одностатевий поцілунки головних героїнь, одностатеві батьки.
Совиний дім має подібний вайб з іншими мультсеріалами від Disney: «Стар Баттерфляй», «Таємниці Ґравіті Фолз», «Амфібія».
Також «Совиний Дім» пов’язаний з «Таємниці Ґравіті Фолз». Є фанатська теорія, що доволі схожа на правду: одна з головних героїнь Іда колись обдурила Грункла Стена в Лас-Вегасі.
У серіалі багато різних посилань на масову культуру, особливо на фентезі.
Також важливою є тема про людей з інвалідністю. Якщо коротко та без спойлерів: мамі було важко змиритися з тим, що її дитина “хвора”. Вона сприймала це як щось жахливе та хотіла вилікувати її будь-якою ціною і не звертала уваги на почуття дитини.
«Німона»
Комп’ютерно-анімаційний, науково-фантастичний пригодницький фільм заснований на однойменному коміксі Ен Ді Стівенсона. Режисери — Нік Бруно і Троєм Куейном.
Світ «Німони» насичений середньовіччям у майбутньому. У футуристичному світі лицаря Баллістера звинуватили у вбивстві королеви, після він рятувався втечею. Перевертень, що зустрічає його тінейджеркою на ім’я Німона, яку Баллістер навчений знищувати, виявляється єдиною, хто здатний допомогти втікачеві очистити власне ім’я від підозр.
Головні персонажі — це перевертень Німона, що фактично не бінарна істота, адже перевтілюється у різних людей і тварин та гей Балістер. Провідна ідея мультфільму в страху перед персоною, що не схожа на інших. Німона різна, яскрава, відмінна від усіх людей і цим викликає агресію та фобії. Цікавим є порівняння, що у реальному світі таке ставлення могло б бути до самого Балістера через його орієнтацію. Це показує саму суть фобій: чому люди мають стереотипне та не конструктивне мислення.
Сьогодні інтеграція ЛГБТК+ спільноти присутня у багатьох сферах, так само і в дитячих мультфільмах. Анімація та кінематограф є відображенням актуального життя. Так діти навчаються терпимості та доброті.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.