Мільйони на новорічні солодощі: як з бюджетів витрачають гроші на цукерки під різдвяні свята

Чиновників постійно хейтять за закупівлі на ремонт доріг чи перекладання бруківки під час повномасштабної війни. А тепер, напередодні новорічних свят, сайт із держзакупівлями ще й активно заповнюється замовленнями на різдвяні подарунки. На пакунки із солодощами витрачають сотні тисяч та мільйони гривень.

silmedia_zgcl/ArPgkF4IR.jpeg

За два місяці до початку новорічно-різдвяних свят різні Управління, Департаменти, відділи міськрад та обласних адміністрацій, держпідприємства замовляють подарункові набори й святкові костюми чи календарі. Такі закупівлі далеко не новина. Їх щороку публікують на сайті Prozorro.

Утім від початку повномасштабного вторгення від цих закупівель не відмовилися. На солодощі в новорічних пакунках продовжують витрачати по кількасот тисяч гривень. Отож, тримайте добірку кількох закупівель, адже вже на сайті держзакупівель таких тендерів не один десяток.

За жовтень загальна сума таких закупівель сягнула понад 20,6 млн грн (якщо рахувати за очікуваною вартістю). Найдорожчий тендер проводить «Укрнафта», яка планує придбати 11 тисяч дитячих подарунків за 2,3 млн грн.

У тендерній документації можна знайти склад кожного пакунку. В нього входять цукерки від таких виробників як Roshen, «Житомирські ласощі», «Конті», «АВК», «Лукас». Значно здорожчує закупівлю брендовані коробки. На них хочуть зробити маркування «Укрнафта» з новорічним дизайном, а до цукерок покласти наліпки з логотипом компанії.

silmedia_zgcl/ti5lpdVIg.png
silmedia_zgcl/RBKupdVIg.png
Приклад пакування
silmedia_zgcl/RnuVhOVIg.png
Приклад пакування

Купують не лише солодощі для дітей. Наприклад, до кінця листопада Слобожанський центр культурних послуг хоче закупити сценічні костюми за 255 тис. грн. У документації вказані 57 різних костюмів різних персонажів: Герміони, Гаррі Поттера, Пса Патрона. А для новорічних свят — Святого Миколая, Санта Клауса, ельфів, сніговика. У мережі костюм Святого Миколая, який купуватиме Слобожанський центр, продають за 5 тис. грн без знижки.

silmedia_zgcl/w4FB2OVIR.png
Костюми, які планує придбати центр культурних послуг

Пакунки із солодощами також купує «Укрпошта». Цьогоріч державна компанія вирішила витратити на цукерки менше, ніж торік. Очікувана вартість тендера становить 945 тис. грн, а у 2022 році на подарунки готові були витратити 1,5 млн грн. У 2023 році навіть зменшили кількість пакунків з 7 тисяч до 4,5 тисяч штук.

silmedia_zgcl/JPXioO4IR.png
Цукерки, які покладуть до пакунка

Подарунки від «Укрпошти» теж забрендують. Зроблять привітання: «Щасливого Нового року у мирній Україні», а на малюнку зобразять Санта Клауса, що розносить подарунки людям поки містом їздять вантажівки поштової компанії.

silmedia_zgcl/gqbWTOVSg.png
Макет брендування для пакування

У Запоріжжі Департамент соцзахисту купує новорічні солодкі подарунки для дітей, які потребують підтримки, за майже 400 тис. грн. Загалом купують 3500 пакунків. До кожного покладуть 33 цукерки, які доволі часто зустрічаються у подібних закупівлях. Для прикладу є «Корівка», «Шоколапки», «Ліщина», «Ромашка». Водночас влада вирішила зекономити кошти на брендуванні. Цукерки покладуть у картонне пакування з яскравим малюнком на новорічну тематику.

silmedia_zgcl/I3l7oOVSg.png

Додамо, що на Полтавщині також закуповують новорічні набори. Перший тендер оголосив гуманітарний відділ виконкому Мачухівської сільради. Яка їхня вартість та скільки солодощів хочуть купити — читайте за посиланням.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар