Мінкульт планує отримати 250 млн грн від грального бізнесу на збереження пам'яток

У Києві пройшов міжнародний форум, на якому було започатковане створення концепції стратегії збереження пам’яток, історико-культурних об’єктів і територій.

silmedia_zgcl/xga65mvSg.jpeg

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв розповів на заході, що у 2024 році міністерство очікує близько 250 млн грн надходжень від ліцензій на ігровий бізнес, які спрямують на невідкладні роботи зі збереження культурної спадщини.

silmedia_zgcl/H0ZecmvSR.jpeg

Також міністр окреслив виклики в галузі реставрації культурної спадщини, основним із яких є нестача державного фінансування.

«Зараз у нас налагоджено тісний контакт з італійськими партнерами, зокрема, на урядовому рівні. Відповідні рішення, ухвалені щодо Одеси, Маріуполя та Чернігова, дозволяють нам планувати певні роботи. Але вони відбудуться після завершення війни», — додав Ростислав Карандєєв.
silmedia_zgcl/D0Z65ivIR.jpeg

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України за період з 24 лютого 2022 року по 25 вересня 2023 року зруйновано або пошкоджено 863 пам’ятки, 119 із них — національного значення, 674 — місцевого.

silmedia_zgcl/SbZe5mvIR.jpeg

За даними ОВА, окупанти зруйнували 23 пам’ятки, частково пошкодили 648 пам’яток, ступінь пошкодження 164 об’єктів залишається невідомим.

Нагадаємо, в Одесі створили мапу пам'яток культури, пошкоджених росіянами.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар