Мінкульт використав понад 659 млн грн «ковідних» коштів не за призначенням

У 2020 році Уряд із порушенням законодавства виділив Міністерству культури та інформаційної політики більш як 743 млн грн із фонду боротьби з коронавірусом. Мінкульт використав 659 млн грн не за призначенням.

silmedia_zgcl/RLBnQZdSR.jpeg

Про це повідомляє Рахункова палата.

У 2020 році Мінкульт звернувся до уряду з проханням виділити 1,9 млрд грн за 11 напрямами. Кабмін виділив 777,8 млн грн з фонду боротьби з COVID-19 за шістьма напрямами, п'ять з яких на суму 743,4 млн грн – неправомірні.

Аудитори з'ясували, що більшість напрямків не стосувалися заходів із запобігання хворобі та боротьби з її наслідками, а за суттю є фінансовою підтримкою сфери культури, туризму та креативних індустрій.

Водночас аудит виявив, що майже 663 млн грн виділили без законодавчих підстав узагалі для використання коштів державного бюджету на надання ґрантів інституційної підтримки.

«Унаслідок цього на заходи, що не відповідають напрямам спрямування та цільовому призначенню коштів фонду боротьби з COVID-19, МКІП використало майже 60 млн грн, Український культурний фонд (УКФ) – понад 518 млн грн, Український інститут книги – більш як 81 млн гривень», — йдеться у повідомленні.

Згідно зі звітом аудиторів, основна мета надання грантів — створення робочих місць — не була досягнута, оскільки протягом 2020–2021 років кількість працівників грантоотримувачів зменшилась на 16 %.

Нагадаємо, Україна припинить використання російських шрифтів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар