МОЗ: у лікарнях вигадують діагнози немовлятам, щоб отримати подвійну оплату

В Україні пологові та перинатальні центри вказують новонародженим дітям несправжні діагнози задля отримання коштів від Міністерства охорони здоров'я.

silmedia_zgcl/bANKdpVSR.jpeg

Про це повідомляє МОЗ.

Переведення в іншу лікарню або на іншу схему лікування дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам.

Майже 20% немовлят, які народились хворими, переводять в інший медзаклад та зазнають негативного впливу через переміщення. В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.

МОЗ виявило, що у деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для «лікування».

Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання.

Нагадаємо, у Києві викрили аферистів, які обкрадали переселенців.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар