Можливості саморозвитку під час війни: добірка доступних для українців безкоштовних онлайн-платформ

Користь,25 трав.Залишити коментар

Від початку повномасштабного вторгнення всі українці відчули сильний стрес
та потрясіння. Емоційне вигорання, моральне виснаження та страх дивитися у
майбутнє заполонили свідомість багатьох людей. Втім, вже зовсім скоро, українці
зрозуміли, що повинні боротися на всіх фронтах, в тому числі культурному та
освітньому. Наразі навчання та саморозвиток
це про майбутнє держави, адже,
щоб відновити країну, ми повинні навчатися сьогодні.

Нове хобі чи навчання не лише відволікають від жахів війни, а й також дають
змогу організовувати благодійні заходи на підтримку ЗСУ чи постраждалих
внаслідок війни українців. Безліч людей перетворюють свої захоплення на зброю
та можливість допомогти своїм співвітчизникам, виробляючи-продаючи-розігруючи свої вироби чи створюючи корисні речі для військових.

Ми зібрали для вас підбірку можливостей для саморозвитку під час війни, щоб ви також могли навчитися чомусь новому.

Дизайн та творчість

Нині професія дизайнера не просто затребувана, а стала популярною та
важливої в контексті створення якісного візуального контенту для соціальних
мереж, веб-сайтів чи навколишнього простору. 

Не менш популярними стали творчі методики та спеціальності, які розвиваються та цікавлять сучасних українців. Ми пропонуємо кілька безкоштовних онлайн-курсів, які покликані допомогти освоїти цей напрям.

Основи дизайну

Якщо вирішили спробувати себе в ролі дизайнера, то краще починати з основ. На онлайн-платформі «Креативна практика» можна пройти курс, розробники якого пропонують самостійне навчання у зручному для вас режимі: 20 навчальних статей та 9 відеоуроків. 

Фото: Creative Practice

Розробники створили доступні та зручні уроки, в яких розкажуть про основи та типи композиції, принципи кольорознавства та дизайн-процесу. До речі, самі відеолекції вже є прикладом гарної роботи дизайнерів, вони яскраві, наповнені ілюстраціями, мають голосовий супровід та тривають близько 10-15 хвилин, тож не переобтяжені зайвою інформацією.

Навчальні відео мають субтитри, а до кожного заняття учням пропонують тематичну літературу. 

Дизайн-мислення в школі

Цей курс, здебільшого, зацікавить вчителів та викладачів, адже його розробники навчають методу дизайн-мислення, який буде корисним для школярів та студентів. 

Учасники зможуть спробувати себе у ролі дизайнера, навчитися створювати власні візуальні проєкти, а також застосовувати новітній метод у навчальних закладах. 

Курс створили представники Массачусетського технологічного інституту, але для українців його переклали державною мовою на платформі «Prometheus»

Як працює колір

Оскільки для дизайнерів колір – один з інструментів побудови та структурування свого витвору, розробники платформи Projector створили курс для новачків, щорозповідає про барви у графічному дизайні. 

Курс складається з вісьмох тем: основи, гармонія кольору, брендовий колір у дизайні, сторітелінг, доступність та універсальний дизайн, міжнародний стандарт WCAG, лайфхаки та колір в історії мистецтва.

Ви можете обрати для себе зручний час проходження занять, адже всі вони доступні у режимі онлайн. Також лектор курсу, дизайнер Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків Андрій Онищук, підготував для учнів додаткові матеріали та відеолекції. 

Фото: Projector

Дизайн-мислення для інновацій

Цю методику використовують безліч компаній зі світовим іменем: Apple, Facebook, Google, Samsung, Procter&Gamble, IBM, IKEA. Метод дизайн-мислення варто опанувати, щоб розуміти як створювати інноваційні продукти та проєкти.

Розробники курсу зазначають, що заняття підійдуть для представників будь-якої сфери діяльності. Він складається з відеолекцій та фінального завдання. Реєстрація на курс тут.

YouTube-канал для новачків у сфері дизайну

Якщо ви вже пройшли кілька тематичних курсів та розпочали свою діяльність у сфері дизайну, але хочете прокачати свої скіли, то можна звернутися до креативних та освітніх роликів спеціалістів, які вже мають успіхи у цьому напрямі. 

На своєму каналі «Marus Design: Веб-дизайн і фріланс» веб-дизайнерка Валерія розповідає колегам по цеху про тонкощі обраної професії, корисні фішки та нові можливості для розвитку. Фахівчиня публікує розбори портфоліо, напрямів дизайну та радить, як найуспішніше пройти співбесіду на нову роботу.

Безпека

У сучасних реаліях українцям доводиться турбуватися про власне життя, своїх рідних та оточуючих. Дбати про безпеку фізичну та інформаційну наразі стало не тендецією чи актуальністю, а життєвою необхідністю. У зв’язку з цим експерти створили безліч навчальних курсів, у яких оприлюднили основи захисту та безпеки під час війни.

«У безпеці»

Цей курс створили за підтримки ДСНС України та Мінцифри та розрахований він на всіх українців, які страждають внаслідок війни. На заняттях вам розкажуть, як вижити цивільним під час повномасштабного вторгнення та убезпечити своїх близьких.

Фото: «Зрозуміло!»

Курс складається з 13 відеолекцій, після кожної з яких вам необхідно пройти тест, щоб перейти до наступного уроку. Під час занять ви дізнаєтеся: 

  • як себе поводити, виїжджаючи з постійного місця проживання;
  • можливі способи безпечної евакуації;
  • як рятувати дітей та тварин під час війни;
  • правила інформаційної гігієни;
  • як вижити в облозі без води, електрики чи їжі;
  • психологічні прийоми для заспокоєння дорослих ті дітей;
  • як облаштувати укриття чи оселю від потрапляння ворожих снарядів;
  • правила протимінної безпеки;
  • як зібрати аптечку.

Зареєструватися на заняття можна за посиланням

Основи цивільного захисту для добровольців

Фахівці у сфері питань цивільного захисту створили навчально-просвітницький курс, у якому оприлюднили інформацію, яка стане у нагоді добровольцям.

Онлайн-курс «Основи цивільного захисту для добровольців» складається з трьох модулів, у яких містяться по дві відеолекції. Слухачі зможуть дізнатися про правила безпеки під час проведення рятувальних робіт, умови діяльності праці добровольчих загонів, надання домедичної допомоги.

Заняття розробляли експерти з домедичної підготовки, фахівці з питань цивільного захисту та спеціаліст з пожежної безпеки та охорони праці.

«Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!»

Коротко, інформативно та змістовно – це про заняття з курсу про мінну безпеку, ведучими якого стали Олег Михайлюта, лідер гурту ТНМК, а також заступник голови групи піротехнічних робіт Іван Шепелєв. 

Фото: «Зрозуміло!»

Наразі всім необхідно знати, якими є вибухонебезпечні предмети, як вони виглядають, де шукати офіційну інформацію щодо рівня безпеки певних територій та як говорити на цю тему з дітлахами. Все це можна почути у відеолекціях на платформі «Зрозуміло!». 

Також слухачам уроків пропонують переглянути інтерв’ю з «Фаготом» та низку корисних тематичних посилань, які відразу ж можна додати собі до закладок. Реєстрація на курс тут. 

Фото: Скриншот із платформи

Інформаційна безпека

Українські медіаексперти, аналітики та експерти з цифрових технологій створили навчальну програму, під час якої ви зможете дізнатися основи інформаційної гігієни. 

Курс складається з 10 модулів та відеолекцій, які можна переглянути за чотири години. Він розрахований як на журналістів, так і на громадських діячів та інших службовців. 

Фахівці розповідають про основні правила захисту від інформаційних вірусів, ознаки дезінформації та маніпуляцій у соцмережах, сумнівні джерела та їх викриття, принципи безпечної комунікації та перевірки інформації на точність і правдивість.

Під час занять на вас чекають не лише відеоуроки від провідних експертів, а й практичні завдання, які зможуть покращити рівень ваших навичок.

Психологічна безпека дорослих і дітей під час повітряної тривоги у школі

Розробники курсу про психологічну безпеку дорослих та дітей під час повітряної тривоги пропонують ознайомитися з алгоритмом дій, які необхідно виконувати під час першого ж сигналу сирени. 

Вони розповідають, як впоратися з дитячим стресом та заспокоїти малечу, а сімейна психологиня Світлана Ройз, яка має понад 20 років досвіду, пропонує слухачам занять пакет вправ та ігор, які дадуть змогу учням подолати неспокій та повернутися до нормального стану. Курс розрахований здебільшого на вчителів шкіл.

Комп’ютерні науки та маркетинг у соцмережах

Наразі чимало українців перейшли на роботу в сферу програмування, SMM чи IT. Ці напрями гарантують не лише високий рівень заробітної плати, а й цікавий професійний розвиток, стрімку кар’єру та можливість створювати й удосконалювати сучасну українську індустрію брендів у соціальних мережах чи комп’ютерних програмах.

У добірці ми підготували для вас кілька навчальних курсів для початківців, що покликані допомогти опанувати основи складних та одночасно перспективних напрямів, а також зрозуміти складову одних із найпопулярніших професій сьогодення. 

ІТ-професії. Знайомство

Насамперед, певно, варто розпочати зі знайомства. Розробники курсу «ІТ-професії. Знайомство» пропонують своїм слухачам ознайомитися з п’ятьома основними професіями в сфері інформаційних технологій, а саме:

  • QA Manual;
  • Project Management;
  • UI/UX дизайн;
  • Python розробка;
  • Front-End.
Фото: academy

Під час проходження курсу ви отримаєте доступ до п’яти навчальних модулів, що стосуються кожного напряму окремо, а також відеолекції та тематичні статті, за допомогою яких опануєте теорію та практику IT-професій. 

Розробники програми пропонують не лише корисні посилання та матеріали до кожного блоку курсу, а й чат студентів, де новачки матимуть змогу поспілкуватися, поділитися ідеями та думками, які виникатимуть під час навчання, зі своїми однодумцями.

Онлайн-ресурс ITVDN для програмістів

Платформа ITVDN — наймасштабніший освітній ресурс для українських програмістів. Творці проєкту навчають усіх охочих мовам програмування, веб-розробки, дизайну та IT. Від початку повномасштабної війни вони надають безкоштовний доступ всім українцям до їхніх освітніх курсів та програм.

З моменту реєстрацій та наступні 30 днів для вас будуть доступні освітні курси з напрямків інформаційних технологій та програмування. Втім, не хвилюйтеся, якщо не встигнете закінчити своє навчання за цей проміжок часу, адже розробники платформи надали доступ до завантаження навчальних матеріалів (коди, презентації, конспекти та завдання до уроків). 

Алгоритм приєднання до освітніх курсів від ITVDN

Після проходження на кожного учасника будь-якого курсу чекає сертифікат, а під час навчання — інтерактивні завдання, безкоштовні тематичні вебінари та форум таких самих студентів. 

Приєднатися до навчання можна заповнивши заявку → приєднавшись до Telegram-каналу ITVDN → поділившись посиланням на платформу у Facebook. Після виконаних дій вам нададуть доступн до безкоштовних занять.

Просування бізнесу у соціальних мережах та рекламні стратегії від MetaBoost

У липні 2022 року корпорація Meta, об’єднавшись із Міністерством цифрової трансформації України, створила онлайн-центр підтримки малого бізнесу.

Компанія пропонує нашим підприємцям навчальні інструменти та ресурси, які дадуть змогу знайти нові креативні рішення щодо розвитку власної справи, вирішити сучасні проблеми та поради, які стануть у нагоді новачкам у цій сфері.

Фото: скриншот платформи

Представники Meta Boost випустили серію навчальних відеолекцій на тему SMM, серед яких креативні рекламні стратегії, розвиток власного бренду в Instagram і Facebook, використання комунікаційних додатків для зв’язку з потенційним покупцем чи споживачем, створення інтерактивних історій, вплив хештегів на просування товару чи послуги через соцмережі тощо. 

Доступ до уроків безкоштовних. Вони тривають близько 15 хвилин та містять в собі основну інформацію щодо заявленої теми.

Git для розподіленої розробки програмного забезпечення

Якщо вас цікавить саме спільна розробка у сфері операційної системи Linux, то навчальний курс від контент-менеджера The Linux Foundation стане вам у нагоді. 

Лектор підготував безліч відеолекцій та практичних завдань, за допомогою яких кожен з’ясує, як використовувати Git для створення нових сховищ, вивчити історію змін старих та нових версій системи, опрацьовувати помилки у новоствореному продукті, а найголовніше, співпрацювати з іншими розробниками, підтримувати комунікацію та чітко розподіляти завдання під час робочого процесу.

Навчання триває близько трьох місяців, доступ до лекцій — безкоштовний та постійний. Для отримання сертифікату про успішне завершення курсу необхідно пройти підсумковий іспит.

Основи веб-розробки (HTML, CSS, JAVASCRIPT)

Цей курс зацікавить тих, хто давно мріяв створити власний веб-сайт. Наразі це не просто забаганка, а й актуальна потреба для тих, хто бажає розвиватися в будь-якій сфері, адже сайт із цікавим та інформативним наповненням, креативним візуалом та інтерактивними фішками стане у нагоді для розвитку підприємства, установи, організації, бізнесу чи проєкту у всіх можливих сферах.

Досвідчений лектор розповість не лише про основи, які необхідно знати для створення веб-сайту, а і як ознайомитя з поняттями Web, HTML та CSS, покаже, як працюють популярні інтерфейси, разом з вами проаналізує можливі помилки та проблеми під час розробки власного ресурсу, а також дасть поради щодо подальшого розвитку у сфері галузі процесу програмування різних платформ.

На учасників курсу чекають понад 30 тематичних лекцій з теорією та практикою, тести для перевірки та безкоштовний сертифікат.

Іноземні мови

Нині багато українців розвиваються шляхом вивчення іноземних мов. Англійську мову пропонують зробити другою робочою в країні, а в школах запроваджують все більше інтернаціональних ініціатив, що спрямовані на поглиблення знань мов інших держав.

Вивчення іноземної наразі не лише цікаве хобі, а й один із інструментів побудови кар’єри, можливість навчання за кордоном, розвиток власної пам’яті та світогляду, а також необмежений доступ до будь-якої інформації, що знайшла своє місце в українському просторі.

Онлайн-школа Englishdom

Від початку повномасштабного вторгнення одна з найпопулярніших шкіл англійської мови Englishdom зробила свої заняття безкоштовними для українців. Зареєструвавшись на котрийсь із курсів, ви можете рік безоплатно навчатися на платформі.

Наразі у школі займаються понад 200 000 людей, адже розробники пропонують кілька напрямів вивчення мови, які розділили за тематикою та сферою діяльності.

Наприклад, якщо ви бажаєте пройти загальний курс англійської мови, ви можете пройти курси:

  • для початківців;
  • розмовної англійської;
  • середнього рівня іноземної, що вже дозволить спілкуватися з жителями інших країн;
  • для просунутих.

Також на платформі пропонують вивчати окремо англійську для дітей та підлітків, експрес-курси, що передбачають швидке опанування іноземної мови для подорожей чи підготовки до іспитів. 

Фото: Скриншот платформи

Не варто забувати і про спеціалізовані заняття, під час яких можна підтягнути свій рівень володіння англійською у сфері бізнесу, IT-технологій чи для проходження співбесіди у закордонній компанії.

Фото: Скриншот платформи

Навчальний додаток Duolingo

Цей додаток не новий та навряд чи ви про нього НЕ чули, втім, не згадати його неможливо, коли мова йде про вивчення англійської. Зелений папуга Duolingo у доступній формі для дітлахів та дорослих проводить уроки в режимі онлайн та навчає іноземної лексики і граматики. 

У додатку є безліч уроків, які помістили у чотири розділи, а також аудіювання, додаткові заняття та збірник правил. Як для дітей, так і для дорослих, створили систему оцінювання та накопичення балів, що робить процес вивчення іноземної мови не лише корисним, а й цікавим та захоплюючим заняттям, в якому є мотивуючі складові.

Engvid 

Понад 1900 уроків з англійської мови ви можете знайти на платформі Engvid. Розробники сайту постійно завантажують безкоштовні онлайн-відеоуроки, які можна переглянути в будь-який час. 

Відеолекції на різні теми записали 10 носіїв англійської мови. Тут ви можете розширити свій словниковий запас, підтягнути ділову англійську, вимову чи граматику, а також навчитися правильно писати та створювати тексти. 

LingoHut

А от розробники гуманітарного проєкту LingoHut пропонують до вивчення майже всі мови світу. За допомогою їхніх аудіолекцій ви зможете хоча б на мінімальному рівні опанувати понад 45 мов: від французької до італійської, від німецької до польської, від свагілі до сербської. Кожен курс містить понад 100 уроків.

Фото: Скриншот з платформи

За посиланням можете детальніше ознайомитися із заняттями та вже зараз розпочати вивчати котрусь із іноземних мов.

Англійська для медіаграмотності

Консультанти Університету Пенсильванії вирішили створити нестандарний курс англійської, адже він покликаний не лише підвищити ваш рівень знань у сфері іноземних мов, а й медіаграмотності.

У заняттях фахівці зібрали всю інформацію про різні види ЗМІ, поради щодо аналізу та критичного осмислення отриманої інформації, а також навчають відрізняти правду від фейків, і все це англійською. 

Фото: Prometheus

Курс складається з п’яти тем, серед яких вступ до медіаграмотності, види реклами, упередженість та різноманість у засобах масової інформації та її види. По закінченню занять кожен отримає сертифікат про успішне завершення навчання. 

Корисні звички та заняття

Багатьом корисним речам можна навчитися в режимі онлайн. Наприклад, екологічному способу життя, фінансовій грамотності, якісному волонтерству чи навіть роботі з новомодним та популярним чатом GPT. 

Пропонуємо вам кілька дійсно цікавих курсів, які стануть в нагоді у повсякденні, роботі чи навчанні.

Добробут планети: що має знати й може вміти кожен

Нині окупанти всіляко намагаються зруйнувати екосистему України: спалюють степи, вирубують ліси, отруюють ґрунти та води, атакують інфраструктуру. Ці нелюди намагаються спотворити та зруйнувати нашу природу, завдавши їй якнайбільшої шкоди, знаючи, що це принесе горе також і людям, тваринам чи птахам.

Саме тому нам всім необхідно навчитися дбати про навколишнє середовище та вирішувати екологічні проблеми, створені росіянами. Кожного дня ми маємо можливість дихати свіжим повітрям, бо рослини дають нам кисень. Ми живемо в країні, де рідко стаються повені чи посухи, адже цьому сприяють ліси, які наразі окупанти рубають на дрова. Ми не страждаємо від шкідників, бо рослинність захищає міста та села від небезпечних комах. Хоча б тому, ми зобов’язані розуміти на базовому рівні сучасні глобальні виклики екологічного середовища.

Курс складається з 20 лекцій, розробниками яких стали представники Всесвітнього фонду природи України. Фахівці та екологи розкажуть вам про роль людей у сучасній природі, екополітику сьогодення, запропонують рішення проблем та нададуть загальні рекомендації щодо збереження природи.

Time management

Якщо ви теж весь вільний час тільки й думаєте про те, як виділити той заповітний час для своїх справ, запізнюєтеся всюди, де тільки можна чи намагаєтеся встигнути все і відразу – вам точно необхідно опанувати тайм-менеджемент. 

Розробники платформи Campster створили курс для людей, які хочуть дізнатися:

  • як заощаджувати час;
  • правила та методики керування часом;
  • розумний підхід до планування власних справ.

Учасники занять отримають не лише знання, а й сертифікати про проходження курсу англійською та українською мовами. Навчання складається з трьох модулів, які містять не лише відеолекції та текстові уроки, а й практичні вправи для опанування популярної методики управління часом.

Особистий та сімейний бюджет

У сучасному світі вкрай важливо уміти розпоряджатися власними коштами, адже гроші – потужний інструмент. З цією темою нелегко розібратися, адже скільки всього існує та функціонує у світі грошей: страхування, витрати та доходи, заощадження та кредитування. 

Якщо ви дійсно хочете заглибитися в незвідану тему фінансів, отримати необхідні навички, які допоможуть в майбутньому заощадити чи збільшити свій капітал, навчитися вести свій бюджет та стати фінансово незалежною людиною, спробуйте пройти навчальний курс авторства бізнес-аналітиків та фінансових планерів, які точно знають, що таке гроші та як себе з ними поводити.

Фото: Prometheus

Волонтерство під час війни

Від початку повномасштабного вторгнення багато українців стали на шлях волонтерства. Сотні тисяч людей допомагають одне одному, займаються евакуацією своїх співвітчизників чи улюбленців із зон бойових дій та прифронтовних територій, шукають спорядження для військових, плетуть макувальні сітки чи допомагають ліквідувати наслідки російських атак.

Втім, із набуттям цього руху масовості, для сучасних волонтерів виникло багато викликів та проблем, з якими необхідно бути ознайомленим та розуміти, як їх вирішувати.

Фахівчині Української волонтерської служби започаткували навчальний курс, у якому розповідають про специфіку цієї діяльності під час повномасштабної війни, особливості мотивування команди у найтяжчі часи, роль волонтерів у сьогоденні та онлайн-волонтерство. Заняття доступні на платформі Prometheus, в режимі онлайн та з небмеженим доступом до уроків.

Початок роботи з ChatGPT

Ну і насамкінець про новітнє – ChatGPT. У той час, як українці потроху опановують штучний інтелект та його принади, консультанти з цифрових технологій вже розробили новий путівник шляхами популярного чат-боту. 

Фото: Prometheus

Під час проходження курсу ви навчитеся за допомогою ШІ:

  • створювати тексти;
  • формувати оригінальні запити;
  • користуватися регістрами;
  • використовувати ChatGPT для обчислень та розробки програмного забезпечення;
  • генерувати ідеї та виокремлювати інформацію.

Заняття безкоштовні та доступні для всіх українців. 


Звісно ж, ми не претендуємо на висвітлення повного переліку безкоштовних онлайн-курсів, сервісів, каналів чи платформ, які вас зацікавлять чи стануть у нагоді, проте, висвітлили одні з найпопулярніших напрямів.

Потреба в якісному навчанні та саморозвитку буде актуальною завжди, а особливо нині. Варто пам’ятати, що навчання під час війни означає віру в майбутнє, адже щоб відновити країну потім, нам потрібно навчитися чомусь новому просто зараз.

Тож знаходьте щось нове для себе, навчайтеся, вдосконалюйте свої навички, які використаєте в недалекому майбутньому, після нашої перемоги.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар