«Музеї війни» на окупованих територіях: як росіяни переписують історію

На тимчасово окупованих територіях України росіяни відкривають осередки пропаганди — так звані «музеї визволення міста».

silmedia_zgcl/-JSTHspSg.jpeg

Маріуполь

У центрі тимчасово окупованого Маріуполя росіяни планують відкрити «музей визволення міста». Створенням музею займаються російська партія «єдіная росія» та організація «молодая гвардія». Нині вже тривають відновлювальні роботи.

Частину музею планують пофарбувати у кольори російського триколору та прапора так званої «днр». Відвідувачам показуватимуть «трофеї» вкрадені на окупованих територіях, «патріотичні» фільми та робити виставки про «звільнення» Маріуполя навесні 2022 року.

«Окупанти намагаються зробити все, щоб насадити викривлену реальність та приховати власні злочини. Вони влаштовують пропагандистські заходи, знімають фільми, намагаються організувати виставки, у яких подають себе як "визволителів", а винуватцями маріупольської трагедії роблять Україну. Але маріупольці знають правду, що саме росіяни напали на наше місто, взяли у блокаду, зруйнували його вщент та вбили десятки тисяч маріупольських родин. Маємо доносити це до світу, протидіяти російській пропаганді», – зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Луганщина

На тимчасово окупованій Луганщині тамтешня «адміністрація» наказала створити в кожній школі та комунальних установах «музеї СВО».

У музеї завозитимуть виставки з російським спорядженням та формуватимуть стенди з місцевими зрадниками, аби посилити для юнаків і дівчат міф про підтримку окупації місцевими.

silmedia_zgcl/sGJhNytSg.jpeg
«Днями подібна експозиція вже розпочала роботу у Сватівському краєзнавчому музеї. Колаборанти намагатимуться зробити її відвідування обов’язковим», — повідомив очільник Луганської ОВА Артем Лисогор.

Запорізька область

На тимчасово окупованому Запоріжжі росіяни будують так званий «музей» «россия – моя история», який ворог використовує для поширення російських псевдоісторичних наративів. Окупанти будують світ, у якому називають окуповані землі російськими та створюють фейк, що Захід руками українців напав на росію.

Пропагандисти намагаються посіяти розбрат серед українців та маніпулювати свідомістю жителів окупованих територій.

silmedia_zgcl/3ChHDytSg.jpeg

Загарбники продовжують насаджувати культ війни та смерті на тимчасово окупованих територіях. Вони будують «музеї воєнної операції», намагаються змінити історію та подають себе як «визволителів» українського народу.

У Центрі Національного Спротиву наголошують, що Сили Оборони звільнять всю територію України, а жодна пропаганда не зможе вплинути на українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, на окупованих територіях росіяни знищили майже всю українську літературу.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар