На Дніпропетровщині судитимуть ексвійськкома, який збагатився на майже 13,5 млн грн

У Дніпропетровській області судитимуть колишнього обласного військкома, який за час воєнного стану придбав майна на 350 000 доларів.

silmedia_zgcl/wVVkvCUSR.jpeg

Про це повідомили в Національній поліції України.

Слідство встановило, що за півтора року повномасштабної війни експосадовець набув активів на майже 13,5 млн грн на посаді керівника обласного ТЦК. Він оформив на батька кілька автівок та дві квартири у Дніпрі. Також чоловік зареєстрував на члена родини підприємство, проте жодних звітів про доходи від нього не надходило.

silmedia_zgcl/EjlgvCUSg.jpeg

Також поліцейські встановили, що він задекларував неправдиву інформацію за 2021 та 2022 звітні роки на загальну суму майже 4,3 млн грн. Так, в одному з епізодів дніпропетровський військком не зазначив у щорічній декларації подарунок близькій особі від її родича у розмірі 65 тис. доларів.

Справи про незаконне збагачення військкомів

Полтавщина

У 2023 році у заступника начальника Полтавського обласного ТЦК знайшли необґрунтовані активи. Слідство встановило, що військком у травні 2023 року отримав автівку TOYOTA RAV4 за майже 1,5 млн грн. Цього ж місяця його мати стала власницею квартири у Полтаві за майже два млн грн. При цьому доходи, отримані нею та її чоловіком, не давали змоги здійснити таку покупку. НАЗК стверджує, що нерухомість придбали за кошти військкома.

У НАЗК зауважили, що різниця між вартістю набутого майна і законними доходами родини становить понад 1,8 мільйона гривень. Матеріали справи передали до САП, звернення до суду ще не надходило.

Одещина

У липні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику Одеського обласного ТЦК Євгену Борисову за незаконне збагачення на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби.

Колишній одеський військком став відомим після журналістського розслідування про те, що його мати стала власницею вілли в Іспанії вартістю 3,7 млн євро. НАЗК за результатами моніторингу способу життя виявило у власності його дружини, матері та тещі ще й коштовний автопарк. Його справу передали до суду. У той час екскерівник обласного ТЦК перебував у СІЗО.

silmedia_zgcl/wjU_dC8Sg.jpeg
Євген Борисов у СІЗО. Фото: Суспільне

У травні 2024 року за Євгена Борисова внесли заставу. Проте правоохоронці знову затримали ексвійськкома та повідомили про нову підозру щодо легалізації незаконних доходів на суму у понад 142 млн гривень.

«Бюро отримало інформацію, що після сплати застави фігурант планував вийти зі слідчого ізолятора та переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон», — йдеться у повідомленні.

Львівщина

У начальника Самбірського районного ТЦК Сергія Бабича виявили активів на понад 4,4 млн грн. Декларант та його дружина впродовж 2020-2022 років придбали низку житла. Він пояснив, що нерухомість куплена коштом заощаджень сімʼї за попередній період, зарплати членів родини, а також подарунка від матері у розмірі 42 тис. доларів.

silmedia_zgcl/M1t-pC8Ig.webp
Сергій Бабич

НАЗК встановило, що начальник Самбірського районного ТЦК не мав можливості придбати майно в законний спосіб. Різниця між вартістю нерухомості та офіційними доходами родини становить понад 4,4 млн грн. Справу передали до САП.

НАЗК за пів року виявило у військкомів необґрунтовані активи на понад 255 млн грн

НАЗК зазначає, що однією з найпоширеніших корупційних практик, яка створює умови для незаконного збагачення військкомів, є отримання хабарів за можливість уникнути мобілізації.

silmedia_zgcl/FR3ScCUIR.jpeg

В агентстві наголошують, що мінімізація корупційних ризиків можлива передусім за допомогою цифровізації усіх відповідних процесів, внесення до Єдиного реєстру військовозобов’язаних повної та достовірної інформації, а також обміну інформацією між усіма реєстрами.

Нагадаємо, експосадовця МВС підозрюють у заволодінні 16 млн грн на закупівлях.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар