На різних напрямках фронту відбулися 134 бої. За даними Інституту вивчення війни, українські захисники відновили позиції на південний схід від Сіверська та в районі Нью-Йорка поблизу Торецька. Також на фронті фіксують незначне просування російських окупантів під Вовчанськом, Часовим Яром, Торецьком. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку.
ISW
В Інституті вивчення війни зазначили, що росіяни незначно просунулися у межах Вовчанська. Також в угрупуванні «Харків» розповіли, що росіяни на північний захід від Тихого зміцнюють свої поточні позиції.
Під час боїв 12 серпня окупанти просунулися вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.
На Донеччині українські сили просунулися на південь від Івано-Дарівки на південний схід від Сіверська.
Окупанти продовжували наступ в районі Білогорівки, поблизу Верхньокам’янського, біля Спірного, Івано-Дар’ївки та Виїмки 11 і 12 серпня.
Також росіяни просунулися на північ від Часового Яру та на південний схід від Григорівки. Окупанти наступають на південний схід від Торецька, в районі Залізного, а Сили оборони відбили позиції в районі Нью-Йорка.
В Інституті вивчення війни зазначають, що на південному напрямку також тривають бої, але жодних підтверджених змін фронту там наразі не фіксується.
Дані від Генштабу
На Харківському напрямку точилися три бої. Сили оборони відбивали штурмові дії противника поблизу Вовчанська та Тихого.
На Куп’янському напрямку відбулося 12 боєзіткнень, зокрема, біля Берестового, Стельмахівки, Глушківки, Синьківки, Петропавлівки, Кругляківки та Андріївки.
На Лиманському напрямку ворог атакував 24 рази неподалік Макіївки, Невського, Торського та Тернів.
На Сіверському напрямку відбулись чотири бої. Українські захисники відбивали штурми росіян поблизу Верхньокам’янського та Спірного.
На Краматорському напрямку точилося сім боїв у районах Часового Яру та Богданівки.
На Торецькому напрямку росіяни атакували 10 разів неподалік Залізного, Торецька та Нью-Йорка.
На Покровському напрямку українські захисники відбили 52 ворожі штурмові дії в районах населених пунктів Калинове, Суха Балка, Єлизаветівка, Зелене Поле, Новоолександрівка, Гродівка, Миколаївка, Желанне, Скучне, Пантелеймонівка, Тимофіївка, Новожеланне, Птиче, Воздвиженка. Найбільша концентрація атак була поблизу Гродівки та Желанного.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбивали вісім атак противника біля Парасковіївки, Георгіївки, Красногорівки, Калинового та Костянтинівки.
На Времівському напрямку ворог шість разів наступав у бік Водяного, Костянтинівки та Вугледару.
На Оріхівському напрямку російські війська здійснили два штурми позицій українських підрозділів поблизу Новоандріївки.
На Придніпровському напрямку противник зазнав поразки, шість разів атакуючи оборонні рубежі українців.
Операція на Курщині
Аналітики ISW зазначають, що операцію в Курській області може змінити траєкторію війни.
Під час прориву в Курській області ЗСУ досягли оперативної несподіванки, використовуючи недостатню готовність росії у своїх прикордонних районах.
Попри заяви російських блогерів про нібито стабілізацію рф лінії фронту, українські військові продовжують активно просуватися територією Курської області.
За даними Інституту вивчення війни, українські військові перейшли кордон і зайшли до західної частини Курської області в районі Слобідки-Іванівки (на північний захід від міста Суми та за два кілометри від міжнародного кордону), Тьоткіного (на південь від Слобідки-Іванівки вздовж міжнародного кордону), Гордіївки, Успенки та Вікторівки (усі на північ від міста Суми вздовж міжнародного кордону та на південь від Кореневого).
Головком Олександр Сирський заявив, що під контролем ЗСУ знаходиться близько 1000 квадратних км території росії.
Нагадаємо,
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.