На Київщині намагалися відправити за кордон старовинні сокири

Київські митники затримали старовинні сокири козацької доби та Київської русі у міжнародних поштових відправленнях.

silmedia_zgcl/DjI2u1FSg.jpeg

Про це 5 січня повідомляє Київська митниця.

Сокири з ознаками старовини митники виявили у трьох посилках, які прямували від одного відправника з Дніпропетровщини до США. Попри вік предметів їх задекларували як декоративні. Маючи сумніви митники спрямували сокири на експертизу до Національного військово-історичного музею для встановлення належності їх до культурної цінності.

Експерти визначили, що це автентичні старовинні сокири з кричного заліза археологічного походження. Артефакти виготовили за допомогою ручного кування та ковальського зварювання з використанням технологій доіндустріального періоду. У них досі гострі леза, які зберегли первинну конфігурацію, і є сліди часткової реставрації.

silmedia_zgcl/Kwkbu1KSR.jpeg
silmedia_zgcl/z8zxu1FSg.jpeg
silmedia_zgcl/IQzbXJFIg.jpeg

Найбільшу сокиру довжиною 20,5 см визначили як сокиру доби козацтва, під умовною назвою «горбач». З одного боку полотна на ній проставлене майстрове клеймо. Вік артефакту - XVI-початок XVII ст. Цю важку робочу сокиру пов’язують з лісорубними або теслярськими роботами.

Дві менших сокири експерти визначили як робочі, теслярські сокири доби Київської Русі – X-XIII ст. Судячи з конструкції сокир (подовжений вирізний обух та відтягнуте донизу лезо), ймовірно, їх могли використовувати також як бойову зброю.

Щодо громадянина, який відправив старовинні артефакти за кордон Київська митниця склала протоколи про порушення митних правил. Сокири вилучили до винесення судом рішення у справах.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар