На Київщині затримали російських агентів, які намагались підірвати Генштаб ЗСУ

СБУ нейтралізувала у Києві трьох агентів російської фсб, які готували диверсії на українських об’єктах військового управління.

silmedia_zgcl/vabEPLnIR.jpeg

Про це повідомили в Службі безпеки України.

Зрадники планували підірвати підрозділи Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України, а також їхні запасні командні пункти. Для диверсій російські агенти планували застосувати до 10 дронів, які вони спеціально обладнали саморобними вибуховими пристроями.

silmedia_zgcl/sNFPPYnSR.jpeg

Співробітники СБУ затримали всіх учасників російської групи, коли вони приступили до активної фази підготовки диверсій.

Один з учасників групи виготовляв саморобні вибухові пристрої, інший – відповідав за переобладнання «цивільних» безпілотних літальних апаратів в ударні дрони. Ще одна учасниця безпосередньо управляла дронами. Для отримання відповідних навичок у березні цього року на Київщині жінка пройшла курси з підготовки операторів БПЛА.

silmedia_zgcl/1xZyELnIg.jpeg

Навесні російські агенти відслідковували місця базування підрозділів Сил оборони на території столиці. Щоб встановити локації українських об’єктів, зловмисники намагались «втемну» використовувати своїх знайомих серед українських військових.

Також учасники російської агентурно-бойової групи підіймали у повітря власні дрони для дорозвідки місцевості, де отримували інформацію про наявність підрозділів ЗСУ.

silmedia_zgcl/tuOyELnSR.jpeg

Обвинувачені постійно змінювали адреси помешкань. Встановлено, що на одній із квартир вони влаштували пожежу, аби приховати сліди від саморобного виготовлення вибухівки. Під час обшуків у них знайшли вибухові речовини з детонаторами, вогнепальну зброю та боєприпаси до неї.

Поплічникам повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України ч. 1 ст. 258-3 та ч. 3 ст. 263-1. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років тюрми.

Нагадаємо, СБУ затримала київських посадовців, які допомагали призовникам виїхати за кордон.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар