На Миколаївщині фермери створили трактор-розміновувач

У Миколаївській області аграрії розробили трактор, що розміновує території. Винахід може знаходити протитанкові міни та «пелюстки» на полях, які надалі оброблюватимуть фермери.

silmedia_zgcl/QWWsXAYIg.jpeg
Трактор-розміновувач. Фото: Суспільне

Про це розповів інженер господарства Павло Марковський Суспільному.

Фермери розробили машину для розмінування на базі трактора МТЗ-80 для того, щоб проходити небезпечні ділянки замінованих полів.

«Все було зроблено для того, щоб мінімізувати витрати на підрив самої техніки. Трактор керується дистанційно, таким простим пультом. Це сама проста китайська схема з "розумного дому". Кермо було зроблене з ланцюгового редуктора та шурупокрута. Це сама дешева схема на сьогодні», – розповів Павло Марковський.
silmedia_zgcl/S4tEXAYIg.jpeg
Павло Марковський. Фото: Суспільне

Над розробкою трактора Петро працював разом із колегою. Витратили на це приблизно пів року. Інженер говорить, це найдешевший спосіб розмінування полів. Фермери створили трактор вартістю в чотири тисячі доларів.

«Тисячу доларів за гектар беруть фахівці з розмінування, а цей трактор коштує чотири тисячі доларів – це максимум. І 60 тисяч гривень нам обійшлось дистанційне керування разом з цим барабаном», – зазначив Павло Марковський.
silmedia_zgcl/qW-fX0YIR.jpeg
Пульт для дистанційного керування трактором. Фото: Суспільне

За словами фермера, трактор може опрацьовувати два-три гектари землі. Його орієнтовна швидкість становить п’ять кілометрів на годину.

«Цей трактор зроблено, щоб зберегти життя людині, яка буде або працювати на полі, або об’їжджати це поле, або десь стане на обочині. Я вважаю, що це не дуже така дорога техніка: вона не дорожче, ніж людське життя», – зауважує Павло Марковський.

Наразі фермери розробляють новий трактор, який прибиратиме майже до 90% вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, українці створили безпілотник-міношукач для звільнених територій.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар