На що українці витрачають гроші в інтернеті – дослідження

Дослідники проаналізували, що українці купують в інтернеті та яким покупкам надають перевагу.

silmedia_zgcl/0MmnBQDIR.jpeg

Про це відомо з дослідження компанії Gradus Research.

26 % українців віддають перевагу покупкам в інтернеті, а ще 38 % — купують і онлайн, і офлайн. Водночас більшість опитаних (87 %) вважають, що купувати онлайн — легко.

Українських покупців дослідники розділили на шість категорій:

Активних та високозалучених споживачів в онлайні – трохи більше третини (36%). Це користувачі, які інтенсивно споживають та створюють контент, слідкують за комунікаціями брендів, порівнюють їхні цінності, продукти й послуги між собою. 54% з них роблять покупки онлайн принаймні раз на день. Але це водночас і найменший сегмент – таких серед респондентів лише 6%.

Інший активний сегмент — Пліткарі (16%). Для них інтернет, в першу чергу, — це соціальне коло та опція для спілкування. В онлайні вони майже щодня купують товари та послуги онлайн (13%), оплачують рахунки (17%) та користуються інтернет-банкінгом (62%).

Також до активних користувачів відносимо сегмент Прагматиків, що складає 14%. Вони використовують інтернет для отримання новин та тематичної інформації і є активними користувачами освітніх сервісів та медіа. Фінансові дії онлайн здійснюють не частіше декількох разів на тиждень.

silmedia_zgcl/lS1dBwDIR.png

Шукачі розваг, частка яких складає 19%, і які в онлайні переважно споживають онлайн-ігри та розважальний контент у соціальних мережах, є досить інертними у здійсненні фінансових операцій в інтернеті. Декілька разів на місяць та рідше порівнюють ціни на товари та послуги (53%), користуються банківськими сервісами онлайн (36%).

Помірковані (сегмент обсягом у 25% від вибірки загалом), що використовують інтернет для пошуку інформації і читання новин, не активно здійснюють фінансові дії онлайн, обмежуючись здійсненням більшості операцій раз чи декілька разів на місяць. Виключенням є порівняння цін на товари і послуги (38%) та користування банківськими сервісами (38%) — ці операції «Помірковані» більше схильні здійснювати декілька разів на тиждень.

«Незалучені» споживачі (20% респондентів), які рідко перебувають у статусі «у мережі» і для яких Інтернет є переважно джерелом зв’язку, майже або зовсім не здійснюють фінансових дій онлайн. Серед «Незалучених» найбільша частка тих, хто надає перевагу покупкам офлайн (48%). Вони зазначають, що відчувають труднощі у здійсненні покупок онлайн (13%).

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар