На «Українську літературну газету» подали скаргу через гомофобію
Комісія журналістської етики вважає, що текст видання «Українська літературна газета» «Як Музей Ханенків і Одеський музей перетворюються на закритий пропагандистський кластер» — порушує вимоги пункту 15 Кодексу етики українського журналіста. Комісія висловлює публічний осуд виданню.
Інформація з сайту КЖЕ.
Пункт 15 Кодексу етики українського журналіста забороняє поширювати дискримінаційні висловлювання щодо будь-яких категорій населення. Етична журналістика має з повагою ставитися до представників усіх верств населення та сприяти об’єднанню суспільства, а не його розламу за низкою соціальних ліній. Однією з захищених від дискримінації груп населення є і представники та представниці ЛГБТІК+спільноти.
Нагадаємо, до Комісії з журналістської етики 14 червня 2024 року надійшла скарга від Ани Море на текст «Української літературної газети» «Як Музей Ханенків і Одеський музей перетворюються на закритий пропагандистський кластер».
«Подала скаргу в Комісію з журналістської етики на неадекватний, гомофобний та просто ідіотський матеріал в «Українській літературній газеті», головний редактор якої, нагадую, голова НСПУ — Михайло Сидоржевський», — зазначила Ана Море.
Матеріал належить організації «Всі разом!», що позиціонує себе як громадянський рух, місією якого є «служіння українському народу і захист української державі – задля блага людей і сімей». У тексті засуджені зміни логотипів двох українських музеїв на розфарбовані у кольори прапору ЛГБТ-спільноти.
Автори публікації звинувачують музеї у лівій політичній пропаганді та порівнюють російський триколор з райдужним стягом. Також говорять про закриті двері «для українців, сімей, нового покоління» і солідарність з антисімейними і антинаціоналістичними ідеями лгбт-угрупування.
Нагадаємо про НСПУ, не толерантну спілку.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.