Наступ на Харків та термінова евакуація: деталі нового російського ІПСО

Росіяни продовжують повітряні атаки на Харків та запустили інформаційну операцію про наступ на місто, аби залякати українців та змусити їх тікати.

silmedia_zgcl/xf0y8SBSR.jpeg
Фото зруйнованої вежі у Харкові 22 квітня. Фото - тг-канал Олега Синєгубова

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Окупанти намагаються провести ймовірну скоординовану інформаційну операцію з метою створити негабаритну паніку серед українців. ISW оцінює, що ймовірність успішного наземного наступу Росії проти Харкова є дуже низькою, якщо Україна швидко отримає відновлення військової допомоги США.

Основні інформаційні посили, через які загарбники намагаються увігнати українців у панічний стан:

  • втеча українських чиновників з Харкова;
  • повідомлення російських джерел про масовий відтік мирного населення;
  • повідомлення про те, що чиновники перешкоджають цивільним покинути Харків;
  • повідомлення про неминучу російську наступальну операцію із захоплення міста Харкова та що ситуація в місті Харкові стане «гіршою, ніж у Бахмуті та Авдіївці».

Український центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зазначив, що російські війська користуються занепокоєнням, щоб посіяти паніку та викликати почуття «насувається, неминуча катастрофа» в Україні.

Українські офіційні особи раніше обговорювали можливість того, що російські сили можуть розпочати наземну операцію проти Харкова пізніше цього літа. ISW зауважує, що росіянам не вистачає сил, необхідних для захоплення міста, якщо українські сили, які його захищають, забезпечені належним чином.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар