Науковці довели, що пташині пари розлучаються через «романи на стороні»

Дослідники з Китаю та Німеччини виявили два ключові чинники, які впливають на розлучення у багатьох видів птахів: безладне статеве життя самців і міграції на далекі відстані.

silmedia_zgcl/Px_KGE94g.webp
Пара кільчастих сивок, один із видів із високим рівнем розлучень і розбещеності самців. Фото: FLPA/Rex/Shutterstock

Про це пише The Guardian.

Пишучи у Proceedings of the Royal Society, вчені спиралися на раніше опубліковані дані щодо показників розлучень для 232 видів птахів із даними про смертність і відстані міграції.

Вважається, що понад 90% видів птахів зазвичай мають одного партнера протягом принаймні одного сезону розмноження, якщо не довше. Однак деякі моногамні птахи переходять на іншого партнера на наступний сезон розмноження, попри те, що їхній первісний партнер залишився живий – така поведінка називається «розлученням».

«Наприклад, сивки, ластівки, мартини, іволги та дрозди мали як високий рівень розлучень, так і розбещеність самців, тоді як буревісники, альбатроси, гуси та лебеді мали низький рівень розлучень та розбещеність самців», – пише команда.

Команда також виявила, що види з більшою відстанню міграції мають вищий рівень розлучень.

Науковці стверджують, що розлучення у птахів може бути не просто стратегією підвищення фізичної форми особи чи відповіддю на екологічні чинники, такі як міграція, але натомість на нього можуть впливати обидва одночасно.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар