«Неопалимі»: як працює центр, що допомагає відновитися від шрамів війни

Усе почалося з величезного запиту на лікування рубців від людей, які постраждали внаслідок війни. Тоді ж стало зрозумілим, що без волонтерів впоратися не вдасться. Люди, які дали життя центру «Неопалимі», тільки в серпні 2023 року почали активний пошук партнерів, а згодом залучили відомі бренди та вибудували співпрацю з МОЗ. Уже з осені 2023 року почали лікувати перших пацієнтів.

silmedia_zgcl/nOH5z7BSR.jpeg

Тоді «Неопалимі» співпрацювали з кількома приватними клініками, а зараз надають допомогу військовим та цивільним, що мають опіки, у 32 лікарнях, які знаходяться на території України, Польщі та Молдові.

Проєкт «Неопалимі» реалізує Український Волонтерський Центр, який функціонує в кооперації з МОЗ України, за підтримки донорів і іноземних партнерів.

«Неопалимі» забезпечують комплексне безоплатне лікування для волонтерів, волонтерок, цивільних та військових, що отримали значні пошкодження внаслідок військових дій в Україні та призвели та утворення рубців.

У пріоритеті військові-добровольці, діти (до 18 років), волонтери (-ки).

Медикаменти надають партнери, фахівцями забезпечують клініки-учасники, а сам центр займається пошуком пацієнтів і менеджментом усього проєкту. Виходить, що кожна людина чи компанія, роблячи маленький внесочок, створює насправді неймовірні зміни в житті наших пацієнтів.

Лазери для лікування опіків дуже дороговартісні й у державних лікарнях їх немає як явища. Тому центр вибудував взаємодію з приватними клініками.

silmedia_zgcl/HQtK77BSR.jpeg

Лікарі, що співпрацюють з центром за час роботи створили унікальний протокол лікування деформаційної травми, який не має аналогів у світі. До того ж результати роботи медиків відзначені на міжнародному рівні.

Так, серед переможців всесвітнього конкурсу «Aesthetic Medicine Awards» опинилася Ярина Туркевич. Лікарка, що надає допомогу травмованим у львівській клініці Medestet. Пані Ярина стала переможницею у номінації «Найкраще відновлення якості життя». Вперше лікарка з України отримала таке високе визнання. Її робота стосувалася саме реабілітації пацієнтів проєкту «Неопалимі».

До того ж центр «Неопалимі»:

  • це волонтерський проект, який має системну підтримку держави та бізнесу на всіх рівнях;
  • використовує прозорі підходи та міжнародний досвід;
  • працює з неургентними опіками усіх типів;
  • має професійне обладнання на загальну суму в понад 3 млн євро.

Окрім відновлення функціональності та естетики тіла, «Неопалимі» працюють і над соціальним комфортом пацієнтів після реабілітації. Адже шрами завдають постраждалим не лише фізичний дискомфорт, а й тиснуть психологічно. Тому одним із напрямків центру є психологічне відновлення після лікування.

На фото лоб чоловіка, який повернувся з російського полону. Він проходив курс лікування у «Неопалимих».

silmedia_zgcl/PqBpqY-SR.jpeg
Фото: Олександр Туркевич, Фб
silmedia_zgcl/rzxUV7fSg.jpeg
  • відновлення зовнішності та робота з естетичними ураженнями;
  • повернення функціональності кінцівок (робота з деформаціями у суглобних долях, на шиї, ногах та спині);
  • лікування військових та цивільних після катувань.
silmedia_zgcl/Gs-Q47BSg.jpeg

Однією з перших пацієнток центру була Наталя Юхманова. На початку повномасштабного вторгнення жінка переховувалася в гуртожитку на другому поверсі в Маріуполі, коли він потрапив в оточення. Жінка була там і коли російські літаки нанесли авіаудар. Тоді Наталя отримала 65 % опіків тіла й обличчя. Поранення були тяжкі. Тоді у неї була мрія — відвести свого сина до школи на 1 вересня 2023 року, не закриваючи своє лице.

silmedia_zgcl/YcWUTV-SR.jpeg
Наталя Юхманова. Фото зі сторінки центру

За рік лікування у «Неопалимих» жінка поступово відновлюється. Рани загоїлися, а рубці, що з’явилися на їхньому місці, відшліфували за допомогою лазера. Реабілітація, лазерне шліфування шкіри, відновлення зовнішнього вигляду – основний пласт сьогоднішньої роботи.

silmedia_zgcl/6NQJJV-Sg.jpeg
Наталя Юхманова. Фото зі сторінки центру

Це не поодинока історія. «Неопалимі» надають допомогу військовослужбовцям та цивільним, які постраждали внаслідок військових дій з 2014 року. Загалом нині у них майже 150 пацієнтів, які уже пройшли, або проходять лікування.

Це унікальна програма, заснована українським волонтерським центром у співпраці з східноєвропейською асціацією лікарів. Її особливість у тому, що косметологія — не державна галузь медицини. У жодній країні світу цим не займається держава. Проєкт повністю волонтерський і благодійний. Допомога для пацієнтів безоплатна.

silmedia_zgcl/PCY_V7fIR.jpeg

На фото тридцятирічний Ілля Пилипенко з Вінниці. На початку повномасштабного вторгнення він пішов добровольцем на фронт.

silmedia_zgcl/uP2g8Y-SR.webp
Ілля Пилипенко. Фото зі сторінки центру

2 вересня, перебуваючи на Херсонському напрямку, Іллі та його побратимам дали додаткове бойове завдання, на яке вони виїхали мінною дорогою. Там же танк Іллі натрапив на міни, підірвався та загорівся всередині. Його побратими, які сиділи у верхній частині танку, змогли легко вибратися, бо зазвичай просто прикривали люк, не зачиняючи його. Ілля ж, який був у нижній частині та відповідав за механіку, не міг не зачиняти люк, щоб не блокувати функціональне призначення верхньої башти. Так сталося, що він залишився всередині один, відділений від зовнішнього світу.

Початково, чоловік втратив свідомість не міг відповідати на сигнали з рації. Коли чоловік отямився, зрозумів, що огорнутий полум’ям, треба було терміново приймати рішення.

Навколо горіло все, і чоловік розумів, що з його ногою щось не так. Але все відбувалося на автоматизмі — часу думати не було. Коли він-таки вибрався і доповз до узбіччя, до нього підбігли товариші і змогли його евакуювати.

Опісля поранення почався довготривалий процес відновлення. Ілля початково звернувся до команди проєкту «Неопалимі».

silmedia_zgcl/NLJK8LaSR.webp
Фото Іллі Пилипенка зі сторінки ценру

Ілля цілком підходив під характеристику категорії людей, яким допомагає центр. Тому разом з Українським Волонтерським Центром та медиками, розпочав лікування рубців в Одесі, і зараз продовжує його у Львові.


silmedia_zgcl/IGSjV7fSg.jpeg

Загалом «Неопалимі» надають допомогу всім постраждалим внаслідок війни. Не важливо в якому регіоні людина отримала травму. Головне, аби майбутній пацієнт мав докази, коли саме отримав ушкодження.

Процедура лікування надається всім на однакових умовах.

У Міністерство охорони здоров'я зауважують, що кількість процедур лікування варіюється від тяжкості ушкоджень, але в середньому потрібно від 3 до 12 процедур для досягнення позитивних результатів.

«До проєкту залучені професійні спеціалісти та команда волонтерів, які комунікують з майбутніми пацієнтами про їхню участь, використовується новітня лазерна апаратура та якісні медичні препарати. Робота здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та з допомогою партнерів. Це надає змогу брати на лікування близько 200 пацієнтів щомісяця. Проєкт дозволяє винести на новий рівень українських спеціалістів у сфері лазерного лікування опіків та рубців і передати досвід закордонним колегам, що дає можливість зміцнити імідж української медицини на світовому рівні». — зауважують у МОЗ
silmedia_zgcl/p6sXVnfSR.jpeg

Однією з клінік, яка надає допомогу пораненим є рівненський заклад «Алхімія краси». Це найбільший інноваційний косметологічний центр у місті Рівне, де зібрані всі новітні технології, на яких працюють кращі клініки світу, з доведеною ефективністю.

Представниця клініки Алла Коробчук розповіла нам, що до проєкту «Неопалимі» вони долучилися, бо не могли бути осторонь, і докладали та досі докладають максимум зусиль, аби допомогти людям, які постраждали внаслідок війни. Наразі у клініці отримують лікування вісім військових.

«Усе що потрібно, від клініки, яка бажає долучитися, це кваліфіковані спеціалісти та професійне обладнання, яке може вирішити проблему травм», — зауважує пані Алла.

Виконавчий директор «Неопалимих» Максим Туркевич повідомив, що центр функціонує як екосистема комплексного лікування рібців та опіків. Клініки, які входять до складу «Неопалимих», працюють пліч-о-пліч, завдяки єдиному протоколу лікування, який зараз знаходиться на стадії патентування.

Незалежно від того, де знаходиться пацієнт — у Львові, Одесі, Дніпрі чи Житомирі, він отримує однаково якісне лікування. Використовуються ті самі препарати та методики. Якщо пацієнт змінює своє місцезнаходження, наприклад, рухається по державному маршруту евакуації — він змінює приміщення і лікаря, але не спосіб отримання лікування. Він починає з того ж моменту, де закінчив в іншому місті, пише Макс Туркевич.

Клініки, що допомагають мають постійну підтримку і всі необхідні ресурси. І що найголовніше — вони мають можливість стати частиною процесу створення реального впливу на світову медицину та науку.

silmedia_zgcl/rJO2F7BIR.jpeg
  • 33,3 відсотки цивільних не мають коштів на лікування. Адже вартість повноцінної реабілітації може становити 12-15 тисяч доларів;
  • досі неіснувало уніфікованих протоколів для лікування рубців та опіків, і це сповільнювало процес реабілітації;
  • чверть населення отримує опікові ураження через війну.
silmedia_zgcl/3GgTKnfSR.jpeg

Спеціалісти, що надають допомогу в «Неопалимих» створили інноваційні протоколи лікування, завдяки яким українці системно отримують необхідну допомогу.

Протягом останніх двох років команда лікарів «Неопалимі» працювала над створенням Національного консесусу лікування опіків та рубців, отриманих у бойових умовах. Це важливо, бо є широкий спектр методів для лікування рубців. Проте, більшість із них не мають під собою клінічних випробувань, які би підтвердили їхню ефективність. Також для оптимальної оцінки рубців часто бракує маркування та класифікації.

silmedia_zgcl/p7jTFnBSg.jpeg

За інформацією, наданою нам виконавчим директором організації Максимом Туркевичем, нині «Неопалимі» мають на меті:

  • побудувати перший в Україні Центр зовнішньої реабілітації у Києві, а згодом і в інших містах;
  • створити науково-технічні бази для дослідницької діяльності, яка стане драйвером естетичної медицини у світі;
  • надати допомогу 3000 пацієнтам на рік.
silmedia_zgcl/bBE0K7BSR.jpeg
  • бути військовим/волонтером/добровольцем/цивільним/дитиною;
  • мати ушкодження шкіри (опіки чи рубці) внаслідок військових дій;
  • мати підтвердження від лікаря/військово-медичної комісії про отримання НЕпобутової травми;
  • звернутися до команди «Неопалимі» (інстаграм: @neopalymi, тел.: (066) 906-06-14, сайт: http://neopalymi.in.ua).
silmedia_zgcl/4Lb1K7fSR.jpeg

1. Як тільки ви заповнили заявку, менеджер розглядає її та впродовж трьох днів та контактує з вами.

2. Після розмови з майбутнім пацієнтом, йому пропонують клініку для проходження лікування, яка знаходиться територіально найближче.

3. Після цього призначають первинну консультацію у лікаря, на якій фахівець сформує план лікування та детально розповість про всі процедури.

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі «Вікно Відновлення України». Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар