Обухівський РТЦК звинувачують у допомозі злочинцям уникати покарання (оновлено)
Обухівський РТЦК підозрюють у допомозі обвинуваченим втекти від покарання до війська. Кілька обинувачених у насильстві мобілізувались через цей заклад перед фінальними судовими засіданнями. Зокрема двоє юнаків із Закарпаття.
Про це 22 жовтня повідомили у юридичній компанії «Міллер»
UPD.17:02: У пресслужбі Міноборони прокоментували ситуацію. До закладу відправили перевірку, а підозрюваним у зґвалтуванні відмовили у мобілізації.
Зґвалтування дівчини на Закарпатті
Влітку 2021 року у селі Требля троє підлітків затягли 14-річну дівчину до підвалу та по черзі її зґвалтували. Усі дії фільмували, щоб потім шантажувати. Відео знущань завантажили в інтернет. На момент вчинення злочину двом хлопцям було 15 років, їхньому спільнику 14.
Двоє обвинувачених у справі, яким вже виповнилось 18 років, намагаються уникнути відповідальності. Перед останніми судовими засіданнями підозрювані вирішили піти до війська, не маючи ані військової освіти, ані досвіду строкової служби чи посади офіцера запасу.
Хоча юнаки приписані на Закарпатті, мобілізуватися вирішили у Обухівському РТЦК, що на Київщині.
«Такий крок викликає чимало запитань: навіщо їм їхати до іншого регіону? І чому обвинувачені вирішили мобілізуватися саме перед дебатами, тобто завершальною фазою процесу, після якої суд має оголосити свій вирок? Чи не є це спробою уникнути суду?», — додають у дописі «Міллер»
Станом на 22 жовтня суд завершив дослідження доказів, попереду мали бути дебати.
Однак вранці цього ж дня захист обвинувачених попросив перенести суд на іншу дату, через те, що 21 жовтня двоє підозрюваних нібито мобілізувались. Для перевірки достовірності повісток, суд направив запит до Обухівського РТЦК.
Юристи зазначають, що третьому обвинуваченому в листопаді 2024 року також виповниться 18 років. Тож вони припускають, що він теж спробує так само уникнути покарання.
«Припускаю, що мобілізація обвинувачених не є їх щирим бажанням стати до захисту своєї країни, адже вони могли це зробити ще в березні цього року, а не перед закінченням судового процесу. На мою думку, це своєрідний спосіб реалізації стратегії захисту для того, щоб через декілька років, після демобілізації обвинувачених, коли до справи зменшиться рівень суспільної уваги та більшість свідків взагалі забудують обставини події, повернутись до судового розгляду» — коментує адвокат Юридичної компанії Міллер Ілля Воробйов.
Кагарлицька справа
Схожа ситуація трапилася у цьому ж ТЦК, коли обвинувачені у зґвалтуванні поліцейські також вирішили мобілізуватися саме перед оголошенням вироку.
У травні 2020 року поліцейський з Кагарлика, що на Київщині, у своєму кабінеті катував жінку. Її викликали до відділку, як свідка крадіжки. Замість цього постраждалій одягали протигаз, кайданки та стріляли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтували.
Обвинувачених у катуванні людей п’ятеро. Суд мав відбутися дев’ятого травня 2023 року. Однак цього не сталось, через те, що один з засуджених пішов служити, до якої частини — не відомо. Ще двоє підозрюваних також мобілізувались, один перед дебатами, інший на початку повномасштабного вторгнення.
Покарання отримали двоє поліцейських – керівник оперативного підрозділу та його підлеглий. Розгляд справ їхніх колег, що у війську продовжать після проходження служби.
Про це повідомили у Офісі Генерального прокурора.
Нагадаємо, BMW, зброя, права на девʼять пісень: суд конфіскував майно у Таїсії Повалій
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.