Одна з областей України першою завершила процес декомунізації

У Львівській області демонтували останній радянський пам'ятник. Він знаходився в Лопатинській громаді.

silmedia_zgcl/UOoImxtIg.jpeg

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

На останньому знесеному монументі була зображена фігура жінки із мечем, а нижче — присвята мешканцям села, які загинули «на фронтах великої вітчизняної війни».

За словами Козицького жодної копійки з обласного бюджету на повалення цих «бовванів» не витрачали. Прибрати їх допомогли небайдужі місцеві жителі.

Упродовж 2023 року на Львівщині знесли 312 таких пам'ятників.

«Радіємо, що стали прикладом для інших областей, які зараз створюють при військових адміністраціях аналогічні робочі групи з декомунізації», — наголошують в ОВА.

Що у інших?

На початку листопада уряд дозволив демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам у низці українських міст.

Але задовго до цього по всій Україні місцева влада почала масово прибирати з вулиць пам’ятники російським та радянським діячам Наприклад, у 2023 році в Полтаві демонтували пам’ятники Ватутіну та Пушкіну.

silmedia_zgcl/l26qibtSR.jpeg
Демонтовані пам'ятники у Полтаві

15 листопада у Києві демонтували пам'ятник російському поету Пушкіну, що знаходився у парку імені Івана Багряного (колишній парк Пушкіна). Місяць тому у Києві демонтували пам’ятник Щорсу. Він зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Про декомунізацію: У січні 2015 року Міністерство культури України підтримало ініціативи щодо демонтажу пам'ятників, пов'язаних із комуністичними діячами по всій Україні. Після цього розпочали організовано їх прибирати.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар