Одяг із сенсом: добірка брендів, які популяризують українську культуру

Футболка з цитатами Шевченка і Франка чи вишита сукня за мотивами Малевича? У колекціях українських брендів дедалі частіше почали з’являтись символи поезії, картин, пісень, а то і цілих культурних доробок. У матеріалі зібрали бренди одягу, які допомагають більше дізнатися про українське мистецтво.

«Мармур» — твій культурний одяг

«Мармур» — це крамниця одягу та аксесуарів з переосмислення української класики. Магазин робить принти із цитатами з віршів українських письменників, друкує ілюстровані портрети знакових особистостей.

На сайті «Мармур» можна придбати футболки, худі та світшоти з крилатими висловами Ліни Костенко, Василя Стуса, Михайля Семенка,Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших в унікальному дизайні.

Футболка з цитатою Василя Стуса у вигляді повідомлення в Twitter

Також у крамниці можна зробити індивідуальне замовлення, щоб отримати персональний принт.

Принт для футболок чи худі з цитатою Івана Багряного
Футболка з портретом Михайля Семенка та рядками його поезії

Замовити одяг від «Мармур» можна за посиланням.

Literaturniy.store — худі, футболки, шопери

В інтернет-магазині можна не тільки придбати мерч з цитатами улюблених письменників, а й з рядками з пісень Скрябіна, Бумбокса і Назарія Яремчука. Крамниця має власне виробництво з доставкою по всьому світу. Зробити замовлення можна за посиланням.

Футболка з рядками з пісні «Червона Рута»
Футболка з рядками з пісні Бумбокс «Люди»
Футболка з рядками пісні Назарія Яремчука «Гей, ви, стожари»

Ми однієї крові — мерч з віршами Жадана

В Україні випустили лімітовану колекцію футболок з цитатами з поезії Сергія Жадана та ілюстраціями Марії Федорівни. Колекцію створили на підтримку українського бізнесу та арту, для допомоги українським захисникам і пораненим та просування донорства крові.

На футболці рядки Жадана «Мова зникає, коли нею не говорять про любов»

«Любов варта всього», «Кохай, рибо, кохай», «Бути соняшником у полях Донбасу — це знати, як жити й за що помирати», «Щастя не оминеш» — ці цитати Жадана відгукнуться кожному своїми сенсами. Білі, чорні, бежеві футболки та худі із вкрапленням червоного можна придбати за посиланням.

На футболці рядки Жадана «Радість – це те, що дається з боєм»
Худі з написом Жадана «Ніхто не знає, як працює любов. Але вона працює, спробуй її зупини»

Одяг за мотивами картин Марії Примаченко

Польський бренд Medicine випустив речі для жінок і чоловіків за мотивами картин української художниці Марії Примаченко. У колекцію увійшли футболки, блузки, штани, спідниці, шопери, шкарпетки. Одяг створили як «можливість познайомитися з народним мистецтвом однієї з найпопулярніших українських художниць». Знайти офлайн-магазини можна тут.

Одяг за мотивами картин Марії Примаченко
Одяг за мотивами картин Марії Примаченко

Бренд byMe

Український бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу для створення одягу. Кожна колекція — це нова історія української культури, мистецтва чи минулого. 

Так, бренд створив колекцію «Хто ми є», присвячену творчості Тараса Шевченка. Колекція «Березіль» презентує сміливий і модерний театр розстріляного відродження. У ній поєднали вишивку, орнаменти, барви й частину ескізів. Придбати одяг можна за посиланням.

Одяг бренду byMe
Одяг бренду byMe

Luckyhumanoid — футболка з обличчями українських митців

Бренд Luckyhumanoid випустив футболку «Розстріляне відродження», яка зображає обличчя девґятьох українських митців, знищених совєтською владою у 30-х роках XX століття. Придбати її можна за посиланням.

Футболка «Розстріляне відродження»

Вишита сорочка «Слово» від бренду Etnodim

Український бренд створив сорочку, яка присвячена харківському будинку «Слово», який у 1920-х роках збудували спеціально для літераторів. Зібрана в одному місці інтелігенція піддавалася систематичним репресіям, її знищували. Вишита сорочка представлена в чорному та бежевому кольорах і доступна за посиланням.

Сорочка «Слово» від бренду Etnodim

У вишиванці закодовані символи: козлики — художник-футурист Анатолій Петрицький, який малював їх на своїх щоках; хвильки – письменник Микола Хвильовий; прямі лінії у вигляді смужок берези – Лесь Курбас та актори театру «Березіль»; вишні – письменник-гуморист Остап Вишня; ґроно винограду – Валер‘ян Поліщук, автор альманаху «Ґроно; гілочка ялинки – Михайло Яловий.

Сорочка «Слово» від бренду Etnodim

У 2022 році бренд створив колекцію вишиванок за мотивами картин українських художників Казимира Малевича, Олександри Екстер, Іван-Валентина Задорожного, Олександра Саєнка, Івана Приходька, Юлії Гушул, Ганни Собачко-Шостак, Василя Корчинського. До художньої колекції увійшли сім вишитих суконь, шість вишиванок і лляна камізелька (жилетка).

Плаття із вишивкою Prykhodko натхненне роботою художника Івана Приходька.

Авіація Галичини — Колекція «Слова Великих»

Бренд створює патріотичний одяг з 2014 року. Колекція «Слова Великих» присвячена цитатам українських видатних діячів. Так, можна придбати поло з цитатами Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки чи Івана Франка. Одяг доступний за посиланням.

Поло, присвячене Тарасу Шевченку

«Попри певні життєві негаразди, вони не опускали рук і лупали сю скалу. Пройшовши свій шлях, як то кажуть, «через терни до зірок». Вони не прагнули слави, а тихою і невтомною працею прокладали власну стежку», — зазначили представники бренду.

Поло, присвячене Івану Франку

Футболки бренду «Kashalot»

Український бренд «Kashalot» випускає футболки з ілюстраціями за мотивами віршів класиків. Так, можна придбати футболку «Кохай!» з словами Ліни Костенко або з рядками з вірша «Пливи, рибо, пливи.» Сергія Жадана. Замовити одяг можна за посиланням.

Рядки з вірша «Кохай!» Ліни Костенко
Рядки з вірша «Пливи, рибо, пливи.»

Urbanist — одяг «Друзі-поети»

Тарас Шевченко, Іван Франко, Григорій Сковорода, Леся Українка, Марко Вовчок та Ольга Кобилянська — «Друзі-поети» на одній футболці з логотипом серіалу Друзі. Можна замовити футболку або худі на сайті.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Підбірка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар