Оголошено всіх лауреатів Нобелівської премії-2023

Усі лауреати Нобелівської премії отримали грошову винагороду у розмірі 11 млн шведських крон (близько 990 тисяч доларів).

silmedia_zgcl/VNWhj5MSg.jpeg

Про це повідомили на сайті Нобелівської премії.

У 2023 році на здобуття премії висунули: 351 претендента, 259 людей та 92 організацій.

Премію з літератури отримав Йон Фоссе «за його новаторські п’єси та прозу, які висловлюють невимовне».

Премію миру отримав Наргес Мохаммаді «за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та поширення прав людини і свободи для всіх».

Премію з фізики отримали П’єр Агостіні, Ференц Крауш і Анн Л’Ульє за експериментальні методи вивчення динаміки електронів у матерії.

Лауреатами премії з хімії стали вчені з США Мунгі Бавенда та Луїс Брюс, а також науковець Олексій Єкімов «за відкриття та синтез квантових точок - наночастинок, які настільки малі, що їхній розмір визначає їхні властивості».

Лауреатами у галузі медицини та фізіології стали угорсько-американський біохімік Каталін Каріко та американський імунолог зі США Дрю Вайсман «За відкриття, які стосуються модифікацій нуклеозидних основ, що дозволило розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID».

Нобелівську премію з економіки 2023 року присудили економістці з Гарвардського університету Клаудії Голдін за внесок у вивчення становища жінок на ринку праці.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар