Окупанти ув'язнили 33 полонених українців

На території окупованої Донеччини ув'язнили 33 українських бійців 36-ї та 17-ї бригади на строки від 27 до 29 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

silmedia_zgcl/2T1iPV2SR.jpeg

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Невизнаний суд «днр» звинуватив українських полонених в обстрілах з артилерії населених пунктах Сартана, Саханка, Талаківка та Старий Крим у Донецькій області. У суді заявили, що у результаті обстрілу одна людина загинула та ще одна постраждала, пошкодження отримали 42 будинки та дві автівки.

Окупаційні суди в Донецькій і Луганській областях регулярно засуджують до тривалих термінів увʼязнення українських військових, які потрапили до російського полону.

Що відомо про окупаційні суди над українськими бійцями

У вересні 2023 року псевдореспубліки Луганщини та Донеччини засудили 19 українських бійців, у жовтні — 24 захисників, у листопаді — 27 військових. У січні 2024 року судили шістьох українських бійців.

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець називає окупаційні суди порушенням права на справедливий судовий процес.

«Вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території», — заявляв Дмитро Лубінець.

Омбудсман України, звернуся з офіційними листами до ООН та МКЧХ задля фіксації порушень норм міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, 27 вересня у Ростові-на-Дону росіяни розпочали судилище над 24 оборонцями Маріуполя з полку «Азов».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар