Окупанти знищили в Україні щонайменше 210 тисяч будинків

У період з лютого 2022 по грудень 2023 року росіяни знищили в Україні близько 210 тисяч будівель, які в основному перебували вздовж лінії фронту завдовжки майже 1 300 км.

silmedia_zgcl/L2Nn8EsIg.jpeg
Фото: Станіслав Пантелей

Про це опублікувала газета The New York Times.

Журналісти та вчені проаналізували супутникові знімки кожної будівлі на території України, яка була пошкоджена чи зруйнована за два роки повномасштабної війни.

«Місцями Україна виглядає як Дрезден чи Лондон після Другої світової війни чи сектор Газа після півроку бомбардувань», — зазначає видання.

Найбільших руйнувань зазнав Маріуполь на Донеччині. Серед інших міст, повністю або значно зруйнованих російськими військами, — Харків, Марʼїнка, Рубіжне, Бахмут, Ірпінь, Запоріжжя, Оріхів, Херсон, Нова Каховка, Олешки, порти Рені та Ізмаїл. Окрім цього, від ракетних ударів значно постраждали Київ, Дніпро, Одеса, Чернігів.

silmedia_zgcl/t6vhyPsSR.jpeg
Скриншот інфографіки The New York Times

За даними видання, в Україні зруйнували понад 900 шкіл, лікарень та церков, які перебувають під захистом Женевських конвенцій. Згідно з підрахунками журналістів, в Україні знищили щонайменше 106 лікарень та клінік (18 у Маріуполі), 109 релігійних об'єктів (церкви, храми, мечеті, монастирі), 708 навчальних закладів (школи, коледжі та університети).

silmedia_zgcl/xy71sPsSg.jpeg
Скриншот інфографіки The New York Times

The New York Times зазначає, що справжні масштаби руйнувань, ймовірно ще більші, і продовжують зростати.

Нагадаємо, росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС на Київщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар