Омбудсман: родичі київських посадовців використали дітей-сиріт, щоб виїхати за кордон

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що близькі родичі київських посадовців під прикриттям евакуації дітей-сиріт нелегально виїхали за кордон та уникнули мобілізації.

silmedia_zgcl/xzGOeRlSR.jpeg
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Дмитро Лубінець зазначив, що виїхати за кордон своїм родичам допомогли посадовці Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 міста Києва.

Так, у березні 2022 року 68 вихованців київського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 у супроводі 20 осіб евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині.

Цих дітей мали провідати працівники Офісу омбудсмана, але їх туди не пустили, бо на території були відсутні супроводжуючі від України. Тому діти перебувають повністю під опікою німецької сторони.

Німці розповіли, що до них потрапили 55 дітей, але наказ директора Центру свідчить, що до Німеччини евакуювали 68.

«Запитання — а де 13 дітей? Моніторингова група так і не змогла перевірити ці дані через ненадання інформації», — сказав Лубінець.

Працівники Офісу омбудсмана приїхали Служби у справах дітей та сім’ї й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 у Києві, щоб з'ясувати обставини евакуації. Зʼясувалося, що у керівництва закладів немає документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони.

В Офісі дізналися, що в офіційних наказах супроводжуючими призначили людей, які не мають стосунку до цієї справи. Їх працевлаштували в заклади за день до евакуації або взагалі цього не зробили. Серед таких — близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 міста Києва.

«Кожен з супроводжуючих чоловіків звільнилися з посад після того, як опинилися за межами держави і жоден з них наразі не працює у цих органах. Щобільше, вони не повернулися до України. Цей факт наштовхує на думку, що це все була “спланована акція», — зазначив омбудсман.

Дмитро Лубінець направив листи до Офісу генпрокурора, Нацполіції, Мінсоцполітики, Нацсоцсервісної служби, КМДА з усіма виявленими фактами. Омбудсман очікує на розслідування.

Нагадаємо, окупанти вербують українських дітей для телефонного тероризму – Омбудсман.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар