Орбан у Києві: що відомо про візит прем'єр-міністра Угорщини в Україну

2 липня премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва уперше за 12 років. Політик говорив про припинення вогню, відкриття україномовної школи та інше.

silmedia_zgcl/FJvsA9QSR.jpeg
Віктор Орбан. Фото з відкритих джерел

Припинення вогню

Під час брифінгу із Володимиром Зеленським за підсумками зустрічі Орбан заявив, що просив президента України подумати про те, «чи можна зробити перерву, припинити вогонь, і потім почати переговори». За даними ЗМІ, Орбан підкреслив, що не наполягав на своїй ініціативі та сприйняв українські аргументи.

«Я дуже вдячний президенту за його відверту думку щодо цього питання», — сказав Орбан.

Відкриття україномовної школи

За даними видання «Європейська правда», Зеленський та Орбан домовились про відкриття першої школи для українськомовних дітей на території Угорщини. Прем'єр міністр зазначив, що з приїздом до Угорщини великої кількості українських біженців з'явилася потреба в їхньому навчанні. Угорська сторона планує профінансувати відкриття закладу.

«Українці й раніше були в Угорщині, але зараз з'явилася ціла низка додаткових потреб, ми повинні піклуватися про цих людей… Тому я з великою радістю почув ініціативу президента про відкриття української школи в Угорщині», – відзначив Орбан.

Двосторонні відносини

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр Угорщини Віктор Орбан домовилися працювати над угодою, яка допоможе розв'язати двосторонні проблеми.

«Зміст нашого діалогу з усіх сьогоднішніх питань може стати основою для майбутнього двостороннього документа між нашими державами, який регулюватиме всі наші відносини й буде заснований на дзеркальному підході у відносинах між країнами», — заявив Президент України.

За словами Віктора Орбана переговори наблизили дві країни до можливого підписання нової угоди.

«Ми бажаємо налагодити відносини між нашими країнами, ми бажаємо підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною, подібну до тих угод, які в нас діють з іншими сусідами Угорщини. Бажаю всього найкращого Україні, і під час головування Угорщини ми будемо допомагати вам у всьому, у чому зможемо», — сказав угорський прем'єр.

Нагадаємо, Трамп назвав прем'єр-міністра Угорщини «великим лідером» Туреччини.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар