Перший державний реєстр замінованих територій запрацює в Україні

Кабмін ухвалив рішення про створення першого державного реєстру територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

silmedia_zgcl/cNzKVZ8Sg.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомили в пресслужбі Мінекономіки України.

У реєстр додаватимуть інформацію з різних джерел. Зокрема, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності.

Держоргани, чиї підрозділи розміновують території додаватимуть інформацію про обстеження й очищення земель. А місцева влада — відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

До реєстру вноситимуть інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків та засобів сканування. До нього включать усю територію, що зазнало впливу бойових дій. Обстежену територію, на якій не виявили або знешкодили вибухонебезпечні предмети, виключатимуть із реєстру.

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій майже в реальному часі та планувати подальші роботи. Крім того, місцеві фермери матимуть витяги про статус своїх земель, зокрема з інформацією щодо забруднень. А місцева влада зможе контролювати стан сільгоспземель, чиїм власникам надала податкові пільги через мінне забруднення. У Мінекономіки зазначили, що інформація в реєстрі буде важливою для інвесторів і для реалізаціх проєктів з відновлення України.

Нагадаємо, українські фермери можуть отримати компенсацію за розмінування земель.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар