П’ять українських інді-ігор, які варті вашої уваги

Тексти,21 черв.Залишити коментар

Перевага інді-ігор полягає в їхній унікальності та більш творчому підході до розробки. Оскільки ці ігри створюють невеликі незалежні команди, автори мають більшу свободу дій. Вони не обмежені комерційними вимогами, а це дозволяє створювати непередбачувані та оригінальні продукти.

Інді-ігри часто пропонують глибші сюжети та незвичні механіки, що робить їх привабливими для гравців, які шукають більш насичений геймплейний досвід. Крім того, інді-розробники зазвичай активно взаємодіють з громадськістю та гравцями. Це створює спільноту вірних шанувальників і сприяє розвитку та вдосконаленню ігрових проектів.

Timeloop: Sink Again Beach

Timeloop: Sink Again Beach — це пригодницький екшн-квест від першої особи. Головною ідею гри є можливість подорожувати в часі. Ви навіть можете зустріти версію вашого персонажа з минулого. І це не звичайний NPC (неігровий персонаж, керований програмою), а копія гравця, яка повторює всі ваші минулі дії.

У грі неможливо померти, але зустрівши самого себе, ви ламаєте просторово-часовий континуум і повертаєтеся на контрольну точку.

Сюжет гри нелінійний, тому гравець сам вирішує в якій послідовності взаємодіяти зі світом. Розробник заклав основні правила подорожі в часі, які описує так:

  • Гравець може переміститися в конкретний час в межах однієї доби (ранок, день, вечір і ніч) скільки завгодно разів і в будь-якій послідовності.
  • Для переміщення в часі гравець використовує «телепорти», які мають статичну координату в просторі.
  • З одного часу в інший не можна потрапити без явної телепортації (просто почекати).

Сюжет гри розповідає про чоловіка на ім’я Джек. Він прибуває на Острів Смерті з метою розвіяти прах свого друга Дональда. Але якщо потрапити на острів ми змогли без проблем, то швидко покинути його не вдасться.

Приємною несподіванкою було те, що гра має повноцінну українську озвучку. У ній ви можете почути знайомі за багатьма проєктами голоси Павла Скороходька (Голос Гаррі Поттера, Короля Джуліана, Губки Боба та багатьох інших), Катерини Брайковської та Матвія Ніколаєва. Саме українську озвучку розробник Пилип Баздирєв вважає канонічною, адже сам брав участь у процесі.

Графіку Пилип запозичив із гри свого брата — Sink Again, яка вийшла два роки тому. Проте зараз вона недоступна. Автор видалив гру з Steam на знак протесту того, що компанія Valve досі працює з росіянами.

Також гра містить у собі багато посилань на популярні твори масової культури. Наприклад, значок дев’ять і три чверті на одному з пагорбів, через який можна пройти, відсилає нас до примарної стіни з творів про Гаррі Поттера.

Timeloop: Sink Again Beach пропонує цікавий та унікальний ігровий досвід. У залежності від наших дій у грі є кілька кінцівок.

Повне проходження у гравця займає приблизно дві-чотири години.

The Safe Place

Це соціальна пригодницька драма про важке дитинство та самопожертву. The Safe Place є частиною трилогії від розробника Little Kite та Repentant — Анатолія Коваля. На його рахунку вже близько пяти релізів, кожен з яких має драматичний соціальний сюжет. Події цих ігор відбувається в одному всесвіті та мають спільних персонажів. Однак грати в неї можна окремо, адже кожна частина має свою унікальну історію.

Сюжет гри побудований навколо звичайного інженера Олександра, який жив у пострадянському місті на початку 90-х, якраз у розпал економічної кризи, а також 12-річної дівчинки Христини з непростою долею.

Олександр з необережності вбиває людей, свідком чого стає Христина. Побоюючись відповідальності, він приховує сліди злочину й укладає з дівчинкою угоду. Тепер Олександр повинен допомогти Христині вирішити її власні проблем. Якщо спочатку це виглядає для Олександра як вигідна пропозиція, то згодом все піде шкереберть.

Ігровий процес складається з класичних пригодницьких головоломок у стилі point&click. Тобто ми шукаємо предмети та намагаємося правильно використовувати їх з активними зонами на екрані. Вибір реплік буде впливати на сюжет.

Гра має повне озвучення англійською та українською мовами. Повне проходження у гравця займає приблизно 7 годин.

Bosorka

Bosorka — це екшн roguelike про світ, наповнений химерними демонами та чудовиськами, з якими гравцю доведеться боротися в ролі юної відьми Горпини.

Розробниками гри є Sengi Games, яку ви можете знати по їх минулому проєкту The Serpent Rogue. Студія Розташована в місті Рівне, а проєкт створювали на рушії Unity.

Через брак досвіду Горпина не змогла впоратись з магічною книгою заклять. Тепер книга безконтрольно викликає різних монстрів. Гравець повинен зупинити книгу та не дозволити злим силам потойбіччя заволодіти світом.

Гра містить в собі декілька великих рівнів згенерованих з власноруч створених частин. Кожен рівень є біомом зі своєю унікальною атмосферою, секретами та ворогами. Наприкінці кожного рівня вас чекатиме зустріч із босом, який охороняє прохід на наступну локацію. Кожен бос має свій набір здібностей, тому готуватися до зустрічі потрібно ретельно

Додаткове здоров’я, захисна оболонка чи магічний вихор — за все це відповідають руни. Кожна з них виконує лише одну функцію, але вдала комбінація може змінити ваш ігровий процес. Щоб відкрити нові закляття гравець має знаходити таємничі дзеркала, розташовані на різних куточках мапи. Відьомські мітли також мають свої унікальні особливості поза звичайним польотом. Щоб дізнатися які, вам потрібно розблокувати мітлу.

На локаціях розташовані таємні кімнати та проходи, а також деякі цінні речі, що спонукають гравця досліджувати світ.

Крім злих демонів можна зустріти звичайних істот, які не мають наміру зашкодити. Навпаки, вони можуть стати вашими компаньйонами та допоможуть боротися против ворогів.

Повне проходження у гравця займає приблизно десять годин.

Ostriv

Острів — це містобудівна стратегія, що пропонує гравцю стати на чолі міста у вісімнадцятому столітті та продемонструвати свої творчі здібності й майстерність керівника.

Мета Євгена (розробника проєкту) створити найкращу містобудівну гру. Починаючи з 2014 він працював самостійно, а з 2018 року почав збирати команду та піднімати розробку на новий рівень.

Гра дозволяє вільно спланувати дизайн міста без прив’язки до клітинок та прямих кутів, що характерно для ігор подібного жанру. Розробник мав на меті дати можливість гравцям створити живі та правдоподібні поселення.

Наразі гра містить у собі понад 60 будівель, 7 мап, зміну пір року, землеробство, тваринництво та багато інших елементів містобудівної гри. Також гра має як англійську, так і українську локалізацію.

Слід розуміти, що Острів все ще знаходиться в розробці. Гру вже можна придбати в Steam, проте це не фінальна версія. Оновлення продовжують виходити, хоч і не дуже часто. За процесом розробки можна стежити в блозі автора

Як зазначає сам автор, гру слід купувати лише в тому випадку, якщо ви бажаєте підтримати розробника, допомогти відгуками та звітами про знайдені помилки

Boxville

Boxville — це 2D гра головоломка від україно-словацької студії Triomatica Games.

Сюжет розповідає про місто коробок, де старі банки насолоджуються тихим і спокійним життям. Головний герой Блакитна Банка(Blue Can) втрачає свого друга через землетрус. Тому він вирушив на пошуки товариша, не дивлячись на те, що після негоди пересуватися містом буде важко.

На шляху гравця буде купа складних головоломок та загадок, які потрібновирішити заради досягнення мети.

Цее гра-анімаційний фільм, який ви можете дивитися і грати одночасно. Як запевняють розробники, ігровий процес створений з метою зняти тривогу та стрес. Світ гри можна досліджувати без поспіху та тиску.

Гра має дуже приємний візуал. Усі фони та персонажі ретельно промальовані художниками. Для кожної сцени написали свій унікальний музичний трек, що працює атмосфері гри на користь.

Все спілкування між персонажами відбувається за допомогою малюнків. Однак гра все ж має українську мову інтерфейсу.

Повне проходження займає у гравця приблизно п’ять годин

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Кирило Висоцький

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар