Під час окупації Херсону росіяни вивезли дитбудинок

На початку повномасштабної війни російські посадовці вивезли з тоді ще окупованого Херсону 46 дітей з Будинку дитини. Про їхнє місцеперебування наразі не відомо.

silmedia_zgcl/rW2G-JsSR.jpeg

Про це пише видання The New York Times.

Журналісти відстежили, як посадовці, що пов'язані з партією путіна, брали участь у компанії з переміщення українських дітей. Після повномасштабного вторгнення працівники дитбудинку сховали дітей у підвалі церкви, але 25 квітня 2022 року росіяни знайшли їх та перевезли на відстань майже 300 км від дому, знімаючи цей процес для пропагандистських роликів. Директорка закладу Олена Корнієнко та одна з виховательок Наталя Лукіна відмовилась співпрацювати й отримувати російський паспорт і звільнилась із закладу.

silmedia_zgcl/mLvIa1yIR.jpeg
Викрадені діти

У Будинку дитини були немовлята та діти до п'яти років, деякі з них мали серйозні вади, як-от церебральний параліч. Діти не були сиротами, у деяких батьків були обмежені права, а частину дітей забрали з неблагополучних родин або їх покинули. Дітьми опікувався персонал дитбудинку.

Російські посадовці стверджують, що переміщення дітей було гуманітарною місією і відповідало їхній Конституції, оскільки росія незаконно приєднала окуповану Херсонську область. Натомість фахівці із прав людини вважають, що закони окремої держави не можуть стояти вище за міжнародні зобов’язання. Те що зробили росіяни, можна кваліфікувати як воєнний злочин, спрямований на стирання української ідентичності дітей. Вивезені діти отримали російське громадянство для подальшого всиновлення.

Крім того, пише NYT, у своїх інтерв’ю російські чиновники розповідали, що діти з Херсону – російські. Раніше путін підписав указ, який спростив вимоги для отримання російського громадянства.

Журналісти зазначають, що зібрані дані вказують на те, що переміщення дітей було частиною послідовної кампанії росії, спрямованої на стирання української ідентичності дітей.

Нагадаємо, прокуратура розслідує знущання з українських полонених на Харківщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар