Під Києвом знайшли вісім британських літаків часів Другої світової війни

Фахівці Національного музею авіації України під час розкопок знайшли нерозірвану бомбу та вісім британських літаків Hawker Hurricane часів Другої світової війни.

silmedia_zgcl/aNcret94R.webp

Про це пише BBC.

Великобританія відправила літаки як частину пакета військової підтримки срср від союзників, яку оплачували Сполучені Штати в рамках лендлізу.

Авіаційні експерти кажуть, що вперше в Україні знайшли останки такої кількості Ураганів.

«Цей літак дуже рідко можна знайти в Україні, — розповів Олексій Штань, колишній пілот авіакомпанії, який веде розкопки. «Це дуже важливо для історії нашої авіації, тому що тут раніше не знаходили літаків за ленд-лізом».

BBC повідомляє, що радянському союзу було відправлено близько 3000 «Ураганів». Більшість з них були або знищені в бою, або пізніше розібрані на частини. Але деякі літаки навмисно розбирали, щоб не платити за них США.

Згідно лендлізу, срср був зобов’язаний оплатити будь-яку передану військову техніку, яка залишилася неушкодженою після закінчення військових дій.

Так сталося з вісьмома Hurricane — з них забрали інструменти, радіостанції, кулемети та будь-який корисний металобрухт. Потім їх витягли тракторами з сусіднього аеродрому, розбили і без церемоній скинули в неглибокий яр. Вважається, що потім їх засипали землею бульдозерами.

Нагадаємо, у Києві створили мурал на честь рятувальників.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар